Vasárnap újabb idegenbeli mérkőzést játszottunk a megyei U13 bajnokságban.

Ezúttal Százhalombattára látogattunk. Ellenfelünk egy fiú-lány vegyes csapat volt, akik magasságban talán fölénk nőttek, de szerencsére játéktudásban nem. Már az első negyedben eldőlt ismételten a mérkőzés sorsa (31-6), és a folytatás sem hozott jelentős változást a játék képében. A 2. negyedet 20-14-re, a 3.-at 25-8-ra, míg a 4.-et 24-18 arányban nyertük, így a DMTK-val játszott mérkőzéshez hasonló forgatókönyv és végeredmény született: 100-46. Dudi (Tóth Álmos) 100. pontjával a sütit is kiérdemelte a csapat. 🙂

Bár ő dobta a sütit érő kosarat, nem csak őt emelhetném ki, hanem bárkit a csapatból, és azt elmondhatjuk, hogy mindenki hozzátett a győzelemhez, és mindenki ponttal is hozzájárult ehhez az eredményhez. Örülök, és gratulálok a csapatnak, hogy végig lelkesen küzdött, és egy pillanatig sem vette félvállról a mérkőzést a nagy különbség ellenére sem. Védekezésben voltak ugyan hibák (helyezkedés lepattanóknál, 1-1 elleni védő lábmunka), és néhány csúnyán eladott labda is becsúszott, de ezt leszámítva nagyon szépen játszott a csapat. Ismét volt lendület, passz, sok indítás, összjáték, és elszánt védekezés. Az is örvendetes, hogy a ziccerek  kihasználásában is látszik a fejlődés. Természetesen a szülők lelkes szurkolói közreműködésükkel ismét nagyban hozzájárultak ehhez az eredményhez, amit ezúttal is köszönünk szépen. 🙂 Folyt. köv. – Kása Péter