Végig vezetve nyertek a Kosok 25 ponttal.

Veszprém Kosárlabda Klub vs BKG-PRIMA Akadémia

68-93

(14-25, 21-21, 17-24, 16-23)

PRIMA: Galambos 15, Nagy Be. 6/6, Nagy Bo. 22/12, Plézer 18/9, Lilaj 23/6 cs.: Petrovics, Spiriev 3, Szeleczki, Halász 4, Kelenföldi 2.

Birkás ziccere után Frenki büntetőzött. Bobi hárompontosával át is vettük a vezetést. Árpi közelről volt eredményes, Szabó középtávolról. Bobi és Frenki vezetésével megléptek a Kosok (6-14). Orgona és Kis A. zárkóztatták volna fel a sajátjaikat, de ekkor Frenki emelt be egy távolit (10-17). Árpi és Áki a trapézon belülről voltak pontosak, míg Horváth középtávolit dobott (12-21). Frenki és Madár váltottak találatot. A negyed végül Árpi két sikeres büntetőjével ért véget (14-25).

A második negyed Ratiani zsákolásával kezdődött, majd Orgona kettessel folytatódott. Gabi és Kiss L. dobtak be egy-egy hárompontost. Bobi középtávolit szerzett, míg Madár hármast (24-30). Ezt követően előbb Domi, majd Gabi villantak a gyűrű alatt, újra 10 ponttal vezettünk (24-34). Szabó hárompontost dobott, Orgona ziccert, válaszképp Gabi is beemelt egy hármast (29-37). Madár ismét pontot szerzett, de Frenki is (31-39). Kis A. büntetőzött, majd egy kisebb “gólcsend” következett, melynek Frenki vetett véget két ziccerrel. Orgona közelit dobott, de a félidő Bobi hármasával és tizenegy pontos vezetéssel ért véget (35-46).

A fordulást követően Orgona ziccerére Frenki válaszolt büntetőkkel. Gabi közeli találata után Kis A. mutatott be 2+1-es akciót (40-50). Frenki ismét ziccert dobott, de Madár hármassal reagált rá. A Kosok rohamot vezettek, Árpi, Gabi és Bobi is betaláltak, s 15 ponttal sikerült ellépni a hazaiaktól (43-58). Orgona közelije után Benji dobott be egy hármast, de sajnos Szabónak volt rá válasza (48-62). Áki ziccert dobott, Kis A. büntetőt, majd Szabó egy újabb távolit sikeresen értékesített, melyre ezúttal Árpi kettessel felelt (52-66). A negyed utolsó találata ismét Bobi nevéhez kötődik (52-70).

Az utolsó tíz perc következett. Ratiani és Horváth sikeresek voltak közelről, Bobi középtávolról válaszolt (56-72). Ratiani ziccerére Benji emelt be egy triplát (58-75). Árpi és Kiss L. váltottak kosarat a gyűrű alól, majd Bobi hárompontosával 20 pontra nőtt az előny (60-80). Ekkor a centerek is megütköztek, de ezúttal a hárompontos vonal mögül, előbb Ratiani, majd Frenki dobtak be egyet-egyet (63-83). Gabi folytatta a hármas párbajt, majd Árpi szállt be egy kettessel. Szabó szintén triplát dobott, míg Arti 2+1-es kosarat szerzett (66-91). Szabó közelije után a mérkőzés utolsó kosarát Gabi dobta, s ezzel megszereztük ötödik győzelmünket (68-93).