Jászberényi KAE vs BKG-PRIMA Akadémia

89-77

(28-25, 23-12, 21-15, 17-25)

PRIMA: Galambos 6, Nagy Be. 11/3, Nagy Bo. 23/12, Plézer 19/3, Lilaj 4 cs.: Petrovics, Spiriev, Sándor, Szeleczki 2, Halász 3, Kelenföldi 9/3

Frenki ziccerével kezdődött a meccs. Olasz és Ivosev vezetésével jól kezdtek a hazaiak (9-2). Gabi emelt be ekkor egy távolit, Dunai közelit (11-5). Gabi ismét villant, Benji pedig 2+1-es kosarat szerzett (11-10). Bobi és Gabi büntetőztek, átvettük a vezetést, igaz nem sokáig, Kucsora szinte azonnal egalizált (13-13). Árpi és Ivosev váltottak kosarat, majd ismét Ivosev lépett előtérbe a JKSE-nél (18-16). Mester és Bobi emeltek be egy-egy hárompontost, majd Domi is beszállt egy távolival (21-22). Ivosev büntetőzött pontosan, majd távolit dobott. A negyed Domi 2+1-es kosarával zárult (28-25).

A második tíz perc következett. Szele villant a gyűrű alatt, de Kucsora hármassal felelt. Olasz kétszer is eredményes volt, Domi próbálta tartani a Kosokat. Homoki és Olasz pontjaival 10 pontosra nőtt a hátrány (39-29). Áki szerzett kosarat faulttal együtt (39-32). Árpi büntetőire Olasz felelt közelről. Árpi újra betalált, de Ivosev is faulttal együtt volt eredményes (44-36). A negyed zárása a hazaiknak kedvezett, Rosic, Ivosev és Kucsora is pontokat szereztek (51-37).

A fordulást követően Ivosev dobott középtávolit, pontatlanul kezdtek a Kosok. Olasz révén 21 pontosra nőtt a differencia (58-37). Frenki büntetőzött sikerrel, azonban Olasz újabb ziccert dobott. Bobi emelt be egy hárompontost, Ivosev egy kettest (62-42). Gabi szerzett zsinórban négy pontot, majd Benji egy hármassal fejelte meg, így sikerült közelebb zárkózni (62-49). A kisebb gólcsendet Kucsora törte meg középtávolival, de Bobi egy hármassal kontrázott (64-52). A negyed zárása ismét a hazaiaknak sikerült jobban, Kucsora büntetői után Dunai, majd Kucsora dobtak egy-egy távolit (72-52).

Az utolsó etap következett. Benji középtávolit dobott, Bobi hárompontost (72-57). Ivosev 2+1-es kosarára Bobi felelt középtávolról. Kucsora kétszer is villant, a Kosoknál Gabi reagált erre egy ziccerrel (79-61). Gabi szerzett faultos kosarat (79-64). Ivosev büntetőt dobott, majd közelit, erre válaszképp Bobi értékesített három büntetőt, majd egy ziccert (82-69). Ivosev ziccere után Kucsora emelt be egy hármast. Bobi kettessel felelt, de Ivosevnek volt válasza (89-71). Gabi ziccere után még a Kosok büntetőztek, előbb Bobi egyet, majd Benji hármat süllyesztett el, s beállt a végeredmény, 89-77.