BKG-PRIMA Akadémia vs DEAC U23

112-81

(20-22, 21-20, 26-10, 45-29)

PRIMA: Galambos 3, Nagy Be. 13/6, Nagy Bo. 44/15, Plézer 15, Lilaj 22/3 cs.: Petrovics, Spiriev 2, Karakó 4, Sándor, Szeleczki, Halász 9/3.

Kenéz kettesével indult a mérkőzés. Bobi és Neuwirth váltottak hármast, majd Bobi egy középtávolit is dobott. Fábián közelije után Benji dobott középtávolit. Újabb hármas párbaj, Neuwirth után Benji emelt be egyet (10-10). Benji büntetővel folytatta, Neuwirth triplával. Frenki büntetőzött, Fábián ziccert dobott, majd Bobi is onnan volt eredményes (15-15). Neuwirth és Frenki váltottak közeli kosarat. Gabi büntetője után Kenéz villant, de Frenkinek volt válasza. A negyed azonban Neuwirth hárompontosával ért véget (20-22).

A második játékrész következett. Két Kovács ziccer, közte egy Bobi középtávoli. Kovács ismét betalált, de ezúttal Gabi felelt a gyűrű alól (24-28). Kenéz és Frenki büntetőztek. Czermann ziccere után Benji lendített a Kosokon egyet egy távoli találattal (29-31). Frenki révén egalizáltunk, de Kovács ekkor remekelt. Gabi büntetőire Pollák felelt egy hárompontossal. Bobi és Kovács “ziccert cseréltek” (35-38). Ságodi kosara után Arti volt eredményes egy jó befutást követően. Az Ákosok következtek, előbb Kovács, majd a mi Halászunk dobott ziccert (39-42). A félidő Benji dudaszós kettesével ért véget (41-42).

A nagyszünet után parádésan játszottak a Kosok. Hazai roham következett. Bobi hárompontosa után Frenki büntetőzött, majd Áki szerzett “put back-et”. Frenki elsüllyesztett egy hármast, majd Bobi is egyet. Benji passzát Áki váltotta két pontra, Bobi pedig ismét távolit dobott. A Kosok hét percig nem kaptak pontot, s bemutattak egy 18-0-s “futást” (59-42). Ezt követően Balázsi dobott egy hármast, de Ákinak volt rá válasza, beemelt Ő maga is egyet. Neuwirth szintén távolival próbálkozott, ekkor pedig Bobinak felelt (65-48). Pollák közelit dobott, Frenki büntetőzött. A negyed Kenéz középtávolijával, s 15 pontos vezetéssel ért véget (67-52).

Az utolsó felvonás következett. Kovács a vonalról volt pontos, csak úgy mint Bobi és Frenki (70-54). Gabi sem remegett meg, Pollák pedig hármast dobott. Kenéz közelit szerzett, de erre Gabi is onnan volt hatékony. Benji, Frenki és Bobi egy-egy közelijével 20 pontosra nőtt az előny (80-59). Pollák büntetőzött, Kovács hármast dobott (80-64). A negyed utolsó szakaszán nagy büntetőzés következett, amit magabiztosan értékesítettek a Kosok, s végül 31 pontos győzelmet arattak (112-81).

Külön örömöt jelent, hogy új játékosunk — Karakó Bálint — is megszerezte első pontjait, s rögtön egy győzelemmel debütált.