Két mérkőzést is játszottunk U14-ben rögtön a téli szünetet követően. Az egyiket idegenben a Radobasket/B csapata ellen vasárnap, a másikat pedig kedden a BSC csapata ellen idehaza. A “Radoék” ellen már játszottunk idehaza még a bajnokság elején, és meggyőző fölénnyel tudtunk nyerni. Most a hosszú téli szünetben nem túl sok edzésünk volt, és voltak akik el is utaztak, így kérdés volt, milyen formát tudunk mutatni. Szerencsére az idény eleji forma nem érződött túlságosan, és bár voltak figyelmetlenségek a mérkőzésen, a győzelmet illetően egy percig sem volt kétség. A kezdeti gyengébb védekezésből feljavulva folyamatosan őröltük fel az ellenfelet egyre nagyobb különbségre szert téve, így a végeredmény a múltkorihoz hasonlóan közel 40 pontos győzelem lett (71-35).

A BSC elleni mérkőzésünk már az eredményekből ítélve is sokkal több izgalmat ígért, hisz láthatóan szoros mérkőzéseket vívtak az ellenfeleinkkel, akikkel nekünk is meggyűlt a bajunk. Idén még nem mérkőztünk e csapat ellen, pontosan tehát nem tudhattuk, mire számíthatunk. Az már az elején kiderült, hogy jó szerkezetű csapatról van szó, több ügyes, gyors illetve magas, erőszakos játékosokat is felsorakoztattak. Az első negyed a vártnak megfelelően szoros, küzdelmes volt, de a jobb helyzetkihasználásunk, és a kemény védekezésünknek köszönhetően 7 pontos előnyt tudtunk kovácsolni (19-12). Sajnos ennek meg volt az ára, mert néhány játékosunknak 3-4 személyi hibája is összegyűlt rögtön az 1. negyed alatt. A 2. negyedet szintén nagyon lendületesen, jól kezdtük és már 12 ponttal is elhúztunk az 5. percre, de aztán becsúszott néhány hiba, ami miatt újra feljött az ellenfél, sőt 3 ponttal el is veszítettük ezt a játékrészt (16-19). A 3. negyed ismét teljesen kiegyenlített volt eredményben (16-15), de sajnos egyre több faultot ütöttünk, ezért több meghatározó játékosunk a kipontozódás szélére jutott. A 4. negyedben a kényszerű cserék ellenére nagyon jól elkaptuk a ritmust. Az ellenfél dobásai pontatlanokká váltak, amiből meg tudtunk indulni és a támadásokat lendületesen be tudtuk fejezni, illetve a védekezésben is hihetetlen lelkesedést, és fegyelmezettséget tanúsított a csapat, ami meglepően sima végjátékot tett lehetővé (22-5), és amivel így 22 pontos győzelmet arattunk (73-51), -amelyen nem látszik ugyan-, de nagyon megküzdöttünk. Összegezve talán nem túlzás, ha azt mondjuk, ezzel a teljesítménnyel szintet lépett a csapat. Olyan elszántsággal, akarattal, lelkesedéssel és fegyelemmel küzdöttünk, amivel szemben az ellenfélnek nem volt esélye. Talán az sem túlzás, ha azt mondjuk, az egyik legjobb játékot produkáltuk a bajnokságban, amihez mindenki a maga maximumát tette hozzá. Sok, nagyon jó egyéni teljesítmény volt, de ezen kívül volt csapat is, volt lendület, erőszakosság, határozottság, és lett belőle győzelem! Minden elismerésem a srácoknak, nagyon kitettek magukért! Csak így tovább! 😉