MAFC vs BKG-PRIMA Akadémia

101-84

(27-15, 22-21, 25-25, 27-23)

PRIMA: Galambos 3, Nagy Be. 11/6, Nagy Bo. 35/12, Plézer 14/6, Lilaj 12 cs.: Petrovics, Karakó 1, Sándor 2, Szeleczki 2, Halász 4.

Bordács és Pintér révén 5-0-al kezdődött a meccs. Bobi emelt be egy hármast, s elkezdték a Kosok is a pontvadászatot. Buzás dobott zsinórban hat pontot, Gabi egy hármassal felelt (11-6). Gabi ismét lecsapott, ezúttal egy kettessel, Árpi büntetővel követte. Buzás és Gabi váltottak közeli kosarat (13-11). Bordács és Komma találatai után Árpi is villant. Bordács és Tóth növelték a hazai előnyt, Beni mutatkozott be egy közelivel. Polgárdy hármast dobott, majd Csapai is, s a negyedet 12 pontos hátrányban zártuk (27-15).

A második negyed gólcsendjét Misek törte meg, melyre Bobi felelt középtávolival. Polgárdy és Matejovics büntetőztek, közte Bobi szerzett ziccert (33-19). Polgárdy és Komma voltak eredményesek, Bobi büntetőkkel, míg testvére Benji, egy triplával igyekezett versenyben tartani a csapatot (36-24). Misek ziccere után Tóth dobott be egy hármast, de Benjinek volt rá válasza (41-27). Tóth kettese után Frenki is közelről volt pontos. Buzás gyors kosarat mutatott be, Frenki egy középtávolival reagált, de ekkor Csapai is észre vétette magát (47-31). Frenki szerzett zsinórban pontokat, de Tóth révén volt rá válasz. A félidő Benji dudaszós kosarával és 13 pontos hazai vezetéssel ért véget (49-36).

A fordulást követően Pintér dobott távolit, Gabi rögtön felelt rá. Komma kettese után Bobi is elsüllyesztett egy hármast. Bordács ziccerére ismét Bobi felelt közelről (56-44). Komma büntetőt dobott, s ezt egy kisebb kosár szünet követte, amit Gabi szakított meg egy közeli találattal (57-46). Szele “put back” kosarával 9 pontra zárkóztak a Kosok, de jött a hazai roham. Bordács és Tóth szereztek öt gyors pontot, Bobi középtávolival, Gabi pedig közelivel felelt (62-52). Bordács zsinórban négy pontot szerzett, majd Tóth dobott egy hármast (69-52). Ezt követően Bobi 2+1-es akcióval próbálta meg közelebb csalni a csapatot, de Tóth újabb hármast dobott. Bobi és Benji hatékonyan büntetőztek, ismét közelebb zárkóztunk (72-59). Komma közelit szerzett, de a negyed Bobi dudaszós kosarával ért véget (74-61).

Az utolsó tíz perc vette kezdetét. Frenki ziccerrel nyitott, Polgárdy felelt rá. Tóth büntetőzött, Frenki újabb ziccert dobott (78-65). Polgárdy és Matejovics voltak pontosak mezőnyből, míg Bobi a büntetővonalról (85-67). Frenki és Benji dobtak egy-egy büntetőt. Ismét “tűzszünet” jött. Bordács vetett neki véget előbb egy büntetővel, majd egy faultos ziccerrel, közte Áki dobott ziccert (89-71). Bobi hármast szerzett, Matejovics 2+1-es kosarat. Bobi közelről próbálkozott, Bordács felelt rá (94-76). Bobi büntetői után Áki villant a gyűrű környékéről, s sikerült picit zárkózni (94-80). Bálint büntetőt értékesített, de Csapai támadólepattanó után nem hibázott. Misek büntetőzött pontosan, Bobi egy távolit emelt be. Az utolsó pontok Pintér nevéhez fűződnek. Végül sajnos 101-84-es vereséget szenvedtünk.