TF-BP vs BKG-PRIMA Akadémia

70-79

(19-23, 23-22, 11-21, 17-13)

PRIMA: Galambos 2, Nagy Be. 13/6, Nagy Bo. 26/12, Plézer 15/6, Lilaj 10 cs.: Petrovics, Spiriev 6, Karakó 1, Sándor, Szeleczki 6, Halász.

Benji, Gabi és Frenki vezetésével remekül kezdődött a mérkőzés (0-5). Anda zsákolása után Bobi emelt be egy hármast, majd Árpi és Frenki villantak (2-12). Oroszi és Kelenföldi léptek elő a hazaiaknál, s zárkóztak fel (8-14). Frenki és Gabi igyekezett tartani a Kosok előnyét, míg a másik oldalon Kelenföldi volt ponterős (15-19). Szántó és Bobi váltottak pontot, majd Anda és Gémes kosarára Szele reagált (19-23).

A második játékrészben Anda lépett elő vezérré, s dobott zsinórban hét pontot (26-23). Benji triplával indította meg újra a Kosok szekerét. Őt látva testvére is kedvet kapott, s rögtön beemelt kettőt is, közte egy újabb Anda kosár (28-32). Anda zsákolt egyet, Bobi büntetőzött. Kelenföldi szintén a vonalról dobott, mire a padról remekül beszálló Arti szinte azonnal válaszolt is egy ziccerrel. Oroszi és Gémes emeltek be egy-egy hármast, majd Gémes büntetőzött is (40-36). Kos roham következett, Benji ziccer, Bobi tripla, Benji újabb ziccer (40-43). Kelenföldi kosarat szerzett, de az utolsó szó jogán Arti dudaszós találatával ért véget az első félidő (40-45).

A fordulást követően Frenki és Benji voltak pontosak. Ezt követően Kelenföldinek pattogott be egy távoli, majd Gémesnek egy közeli. Nagy kettesével 49-nél egyenlőt mutatott az eredményjelző. Ismét “Kos-roham” indult. Gabi egy középtávolit és egy büntetőt, Bobi két ziccert, Frenki két büntetőt dobott, sikerült ellépni (49-58). Kelenföldi dobott két büntetőt, de Gabi válaszképp “bevert” egy meglehetősen távoli triplát (51-61). A negyed végi büntető párbajban fiaink pontosabbak voltak, s ez 13 pontos előnyt jelentett (53-66).

Az utolsó negyed “Nagy csatával indult”. Nagy Szabolcs kettest dobott, de Nagy Benji azonnal elsüllyesztett egy hármast. Kelenföldi és Arti büntetőztek hatékonyan (57-71). A hazaiaknál az utolsó próbálkozás következett. Keenföldi és Oroszi vezetésével hét pontra zárkóztak fel a Tehetséges Fiatalok (64-71). Azonban ekkor előbb Bobi dobott egy kosarat középtávolról, majd Szele villant a gyűrű alól (64-75). Simon hármast dobott, de a Kosok nem remegtek meg a vonalnál, Bobi és Bálint is bedobták. A Kosok utolsó kosarát Szele szerezte, míg a hazaiaknál Dancsecs dobott még be egy távolit, amivel ki is alakult a végeredmény (70-79).