BKG-PRIMA Akadémia vs Nagykőrösi Sólymok KE

108-74

(21-24, 36-16, 17-20, 35-14)

PRIMA: Galambos 28, Nagy Be. 8/6, Nagy Bo. 24, Plézer 26/12, Lilaj 6 cs.: Petrovics 2, Spiriev 6, Karakó, Szeleczki 2, Halász 6

Gabi és Bobi vezetésével remekül kezdődött a Kosoknak a mérkőzés (9-2). Timkó és Kovács azonban nem hagyták annyiban a dolgot. Benji hármasa után Kovács felelt rá közelről (12-6). Árpi és Gabi villantak, míg a Sólymoknál Kovács és Lakosa léptek elő. Váits hárompontosával zárkóztak a vendégek (16-12). Gabi is elsüllyesztett egy triplát, de Kovács felelt rá. Arti ziccere után Váits ismét távolit emelt be és őt követte Filep is (21-21). A negyed egy újabb “Filep hármassal” ért véget (21-24).

A második negyed Váits büntetőivel kezdődött. Bobi rákontrázott egy középtávolival. Árpi ziccere után Benji “trojkát vert” (28-26). A padról beszálló Áki villámgyorsan dobott két ziccert (32-26). Árpi büntetőzött pontosan, Timkó közelit dobott. Árpi újra ziccert értékesített, de erre Lakosa is pontos volt lepattanó után (36-30). Lakosa büntetőzött, Bobi pedig a gyűrű alól volt sikeres. Árpi 2+1-es akciót mutatott be, majd Gabi is pontosan büntetőzött, sikerült meglépnie a csapatnak (43-32). Árpi és Gabi tarthatatlannak bizonyultak, s vezetésükkel fokozatosan növelni tudtuk az előnyt (53-36). A negyed zárása során a vendégeknél Filep és Lakosa, míg a Kosoknál Árpi dobott pontokat. A nagyszünetre 16 pontos vezetéssel ment a két csapat (56-40).

Ténylegesen nagy szünet lett a félidőből, a technikai nehézségek megoldása után folytatódott a mérkőzés. Váits három büntetőt, Kovács egy távolit dobott, ismét 10 volt a különbség (56-46). Benji süllyesztett el egy középtávolit, testvére egy közelit, közte pedig Kovács szintén közelről volt sikeres (60-48). Kovács és Gabi váltottak kosarat, majd Gabi egy zsákolással “emelte meg a licitet” (64-50). Kocsis és Fehér villantak, míg nálunk Frenki igyekezett tartani a különbséget (66-56). Gabi süllyesztett el egy triplát, Árpi egy ziccert (71-56). A negyed végén Lakosa szerzett zsinórban négy pontot, de az utolsó szó Bobié volt, aki egy dudaszós középtávolit dobott (73-60).

Az utolsó etap Frenki közelijével vette kezdetét. Majd Árpi és Frenki felváltva szállították a pontokat. Árpi egyik kosarával már 20 pontos lett a különbség, 14-0-s “rohanásunknak” köszönhetően sikerült eldönteni a mérkőzést (87-60). Molnár törte meg a vendégek gólcsendjét egy ziccerrel, de Bobi felelt rá. Gabi hárompontosával már 30 lett az előny (92-62). Váits és Bobi váltottak találatot. Gabi és Petró újabb pontokat tettek a közösbe, s Bobi ziccerével elértük a 100 pontot (100-66). A vendégeknél ekkor Kocsis, Vámos és Váits szorgoskodtak, míg nálunk Arti, Bobi és Szele dobtak kosarat. Arti közelijével beállítottuk a végeredményt, 108-74. Ezzel a győzelemmel a Kosok megszerezték a 11. sikert a bajnokságban.