BKG-PRIMA Akadémia vs Ceglédi KE

90-99

(17-33, 28-19, 21-21, 24-26)

PRIMA: Galambos 2, Halász 8, Nagy Bo. 44/15, Plézer 14/6, Lilaj 18 cs.: Petrovics 2, Spiriev 2, Karakó, Sándor, Nagy Be., Szeleczki

Áki és Bobi vezetésével 5-0-ra vezettünk, azonban ezt követően a vendégek fölénk kerekedtek és egy 11-0-s rohamot vezettek. Frenki törte meg a lendületet egy kettessel, azonban a Kosok védekezése ebben a negyedben rendkívül gyengén muzsikált. A roham folytatódott és Csaba hárompontosával már 17 pontra nőtt a hátrány (11-28). Gabi, Bobi és Arti igyekeztek visszahozni a Kosokat, de a negyed végül 16 pontos differenciával ért véget (17-33).

A második negyed eleje Velkey és Tóth Z. vezetésével ismét a vendégeknek kedvezett. Ezt követően azonban Bobi és Frenki a hátára vette a csapatot és megkezdődött a felzárkózás. Bobi ziccerével már 8 pontra is visszajöttünk, de volt válasz a ceglédiek oldalán. A batyisok rohama rendületlenül folytatódott, beszállt a pontgyártásba Gabi és Petró is egy-egy kettessel. A félidő utolsó pontjai Bobi nevéhez fűződnek. A nagyszünetre hétpontos mínusszal mentek fiaink (45-52).

A fordulást követően Gabi, Frenki és Áki is villantak, három pontra zárkóztunk (51-54). Ekkor a ceglédi Csaba lépett a középpontba, zsinórban 9 pontot szerzett, amire csak ezután jött Bobi révén a válasz (53-63). Egy kis adok-kapok után a Kosok váltottak egyet, majd Áki, Bobi és Frenki kosaraival újra szorossá tettük a meccset (64-67). Karavdic és Tóth Z. azonban nem hagyták ezt szó nélkül (64-73). A harmadik tíz perc ismét Bobi kosarával ért véget (66-73).

Az utolsó etap következett. Csaba, Fodor és Tóth Z. ostromolták sikerrel a hazai gyűrűt, miközben a Kosok rendre elhibázták a lehetőséget (69-83). Gabi emelt be egy távolit, de a CKE játékosainak volt rá válasza (72-87). Az utolsó esélye következett a Kosoknak, Bobi zsinórban 11 pontot szerzett és hat pontra zárkóztunk (83-89). Ezt követően sajnos nem sikerült élni az eséllyel és kimaradtak kritikus ziccerek és büntetők is, miközben a ceglédiek nem remegtek meg sem a vonalról, sem pedig távolról. Végül 90-99 arányban a Cegléd nyert.