Első meccsünket játszottuk U13 megyei bajnokság felsőházi rájátszásában. Ellenfelünk a Szentendre csapata volt, az “A” csoport 3. helyezettje.

A csapat számunkra teljesen ismeretlen volt, de ha az eredményeket néztük, mi számítottunk esélyesnek, bár láttuk, hogy vannak azért ügyes, és nagyon magas játékosok is a szentendrei csapatban. Mi 2 újoncot is avattunk, Czinke Botit, és Kacsó Vincét, akiknek ez volt az első hivatalos mérkőzésük. Az első negyed nagyon nehezen indult. A helyzeteink megvoltak ugyan, a védekezés kisebb figyelmetlenségeket leszámítva működött, de úgy tűnt, az 5-ös labda szokatlan volt számunkra, és a labdakezelésekben és a befejezéseknél sokat hibáztunk, illetve a kellő összjáték hiánya miatt szoros maradt az eredmény (18-17). A második negyed már jobban kezdődött. Néhány ügyes labdaszerzés, és pontosabb befejezés, illetve szép 1-1, illetve összjáték meghozta a várt különbséget (25-14).

A 3. negyed is jól sikerült, és végre a húzó embereink is belejöttek a pontgyártásba (21-15), így volt, amikor 23 ponttal is sikerült ellépni ellenfelünktől. Bár a negyed végére becsúszott néhány hiba, megnyugtató 18 pontos előnnyel fordulhattunk az utolsó negyedre. A 4. negyedben az ellenfél egy magas szerkezettel és a legjobbjaival jött pályára. Sajnos a hibáink, és a fegyelmezetlen játékunk hatására az ellenfelet alaposan magunkra húztuk, és izgalmassá tettük magunknak a mérkőzést. A Szentendre vérszemet kapott, hisz 10 pont alá sikerült felhozniuk az eredményt. A szükséges cserék meghozatatalával és néhány fontos 1-1 játékból szerzett kosárral a végére azért sikerült bebiztosítanunk a győzelmet, és ezzel megőrizni elsőségünket a bajnokságban, amihez gratulálok a csapatnak. …

Remélem, azért a visszavágó simább lesz. 😉 Sokat kell dolgoznunk a pontosabb befejezéseken, a pontosabb passzokon, és javítani az összjátékon. Az újoncoknak minden elismerésem, mert szépen küzdöttek, és próbálták a megbeszélteket betartani, fegyelmezetten játszani.   A szülőknek pedig köszönjük a kitartó szurkolást, és, hogy ilyen messzire is elkísérték a csapatot. 🙂