Pécsi VSK-VEOLIA vs BKG PRIMA Akadémia

96-71

(28-16, 26-16, 22-15, 20-24)

PRIMA: Galambos 6, Nagy Be. 5/3, Nagy Bo. 20/12, Plézer 8, Lilaj 16 cs.: Petrovics, Spiriev 2, Karakó 4, Sándor, Szeleczki 3, Halász 2, Nagy S. 5/3

Horti és Gabi váltottak kosarat. Ezt követően a Kosok igyekeztek válaszolni a hazaik találataira, főleg Árpi révén. Az ötödik percben megléptek a hazaiak Molnár hármasával (14-8), de erre még Bobitól jött egy válasz. A negyed vége azonban egyértelműen a pécsieknek sikerült jobban (26-13). Simi beemelt még egy hármast, de Harler büntetővel felelt (28-16).

A második tíz perc Benji és Bobi kosarával, közte egy Tóth ziccerrel indult (30-20). Németh és Antoni kerültek előtérbe, míg a Kosoknál Bobi, Simi és Frenki igyekeztek felzárkóztatni a csapatot (35-28). A hazaiak új szintre kapcsoltak, Harler vezetésével 20 pontosra nőtt a hátrány a nagyszünetre (54-32).

A fordulás után Frenki és Gabi találtak be, melyre Halász és Harler feleltek (59-36). Kisebb gólcsendet követően Horti dobott ziccert, Benji hármast (64-43). Újabb sikeres pécsi roham következett, s a negyed végére 29 pont volt a különbség (76-47).

Az utolsó játékrész jött. Váltva estek a kosarak, majd Antoni dobott hármast (83-51). Tovább nőtt a különbség (87-51). A negyed közepén Bálint dobott ziccert, Bobi hármast (87-56). Ezt követően kicsit alább hagyott mindkét csapat lendülete és védekezése. A Kosoknak sikerült megnyernie ezt a negyedet, de végül 25 pontos maradt a különbség (96-71).

Folytatás vasárnap az MTK Kosárlabda Csarnokban – 2023. 04. 16. 17:00

Hazai edző nyilatkozata
Szrecsko Szekulovics : Nagyon jól játszottunk ma este, jól védekeztünk. Mindenki lehetőséget kapott és élt is vele. Az volt a célunk, hogy nyerjünk, és hogy senki ne sérüljön meg, hiszen hosszú a rájátszás. Köszönöm a remek hangulatot a szurkolóknak, sokat segítettek ismét.

Vendég edző nyilatkozata
dr. Nagy Ágoston : Nem azzal vertek meg minket a pécsiek, amivel tudtuk, hogy jobbak nálunk. Sajnos kritikán aluli, ahogy dobtunk. Nem tudtunk felnőni a feladathoz, mentünk az eredmény után. Remélem, hogy vasárnap egész más dobóformát fogunk mutatni és nagyobb kihívói leszünk a bajnokesélyesnek.