BKG PRIMA Akadémia vs PVSK-VEOLIA

71-85

(23-16, 14-23, 21-24, 13-22)

PRIMA: Galambos 4, Nagy Be. 7/3, Nagy Bo. 26/12, Plézer 17, Lilaj 14 cs.: Petrovics, Spiriev 1, Karakó, Sándor, Szeleczki 2, Halász, Nagy S.

Bobi hármasával kezdődött a meccs. A Kosok indítottak jobban, Benji hármasával növelni tudtuk az előnyt is (10-6). Gabi büntetőzése révén tovább nőtt az előny, s Frenki és Árpi kettesével már kilenccel vezettünk (19-10). Ekkor Horti lépett elő vezérré a pécsieknél, de Frenkinek egy ideig volt válasza, végül hétpontos előnnyel zártuk az első negyedet (23-16).

Harler dobott be két hármast, s hirtelen vissza is jött a meccsbe a Pécs (25-22). Takács hármasával átvették a vezetést (25-26). Váltva estek a kosarak, majd vendég roham következett, melynek végén elléptek a pécsiek (27-37). Ezt követően Bobi dobott két hármast, mellyel ismét nyílttá vált a mérkőzés (33-37). Szele kettesével tovább zárkóztunk, majd Bobi belemenést harcolt ki, s a PVSK két technikai hibát kapott, mellyel búcsúztak vezetőedzőjüktől, Szekulovicstól (37-37). A félidő Bíró kosarával zárult (37-39).

A fordulás után Frenki azonnal egalizált, de volt rá válasz (39-45). Bobi, Gabi és Benji révén folyamatosan zárkóztak a kosok (47-48). Horti és Harler azonban ekkor nem hibáztak (47-52). A negyed közepén Arti büntetőjével ismét két pont volt közte (54-56). Harler vezetésével azonban újra “elhúztak” a “vasutasok” (56-63). A negyed Bobi két büntetőjével ért véget (58-63).

Remekül kezdődött az utolsó negyed. Frenki és Árpi villantak, majd Bobi ziccerével átvettük a vezetést, sőt Gabi négy pontja után már öttel “úsztunk” (68-63). Bíró lépett színre a vendégeknél, s fordítottak az eredményen (68-71). Molnár öt pontot dobott, mellyel elléptek a pécsiek (68-76). Végül 14 pontos vereséget szenvedtek a Kosok (71-85).

A párharc állása 2-0 a Pécs javára.

Folytatás kedden a Pécs otthonában – 2023. 04. 18. 18:00