PVSK-VEOLIA – BKG PRIMA Akadémia

79-75

(19-9, 15-21, 23-17, 22-28)

PRIMA: Galambos 10, Nagy Be. 12/6, Nagy Bo. 18/9, Plézer 6, Lilaj 14/3 cs.: Petrovics, Spiriev 2, Karakó, Sándor, Szeleczki 4, Halász 4, Nagy S. 5/3

Harler kosarára Gabi felelt gyorsan, s megkezdődött a pontvadászat. Azonban ezt követte egy hatalmas hazai (17-3-as) roham. Benji és Áki törték meg a lendületet egy hármassal, majd egy kettessel. A negyed végül egy hazai triplával zárult (22-9).

A második tíz perc a Kosoknak indult jobban. Szele és Benji vezetésével felzárkóztak a Kosok (22-17). Antoni hármasa után Frenki dobott kosarat, majd Bobi is észre vétette magát (25-21). A hazaiak újabb rohamot kezdeményeztek (31-21). Gabi és Bobi pontjaival azonban újra felzárkóztunk (32-26). A negyed hajrájában még sikerült egy lapáttal rátenni, s a nagyszünetre négy pont lett a különbség (34-30).

A fordulás után Harler kettesére Frenki emelt be egy hármast. Bíró és Molnár pontjai után Árpi szerzett zsinórban négy pontot. Frenki kettese után egy pont volt a különbség (40-39). Halász büntetőket dobott, majd Bobi hármasával egalizáltak a Kosok (42-42). Harler villant, Horti büntetőzött, de volt rá válasz Gabi és Árpi révén (46-46). Németh és Harler szereztek kosarat, s ennek folytatásaként elléptek a pécsiek (57-47).

Az utolsó negyed következett. Váltva estek a kosarak. Frenki kezdte, majd Antoni és Árpi. A Kosok azonban ekkor nem álltak meg, Benji hármasa után Bobi dobott büntetőt (59-55). Antoni és Bobi váltottak kosarat, majd Antoni Frenkivel is “cserélt” (63-59). Benji ziccert dobott, melyre Németh is onnan volt pontos. A negyed közepén Bobi újabb hármast emelt be (65-64). Sajnos erre Tóth felelt egy szerencsés helyzet után 2+1-es kosárral (67-64). Simi emet be egy triplát, de Halásznak volt rá válasza (70-67). Molnár kettesére Szele felelt pontosan a büntetőről (72-69). Harler ziccert szerzett, de ekkor Bobi is ilyen távolságból volt eredményes (74-71). Harler büntetője után Arti lépett be ziccerre (75-73). Harler pontosan célzott a büntetőről, de Simi révén újra kettő volt közte (77-75). A végén Horti keze ezúttal nem remegett meg a büntetővonalon, s így 79-75-ös arányban vereséget szenvedtünk.

A párharc ezzel véget ért, a Kosok az 5-8. helyért folytatják a szezonban.