BKG-PRIMA Akadémia vs Jászberényi KSE

97-94

(23-28, 20-22, 27-24, 27-20)

PRIMA: Galambos 8, Nagy Be. 23/15, Szeleczki 8, Nagy Bo. 26/24, Plézer 12 cs.: Petrovics, Spiriev 2, Karakó, Sándor 2, Halász 5, Nagy S. 11/3

Homoki kettese után Benji is ziccert dobott egy szerzett után. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd vendég roham következett (6-13). Bobi dobott be két hármast, amivel visszajöttünk (12-13). Elsősorban Olasz révén újra lendületet kaptak a jászberényiek (12-20). Szele, Benji és Áki fokozatosan csökkenteni tudták Olasz és Ivosev támadásait (20-24). Benji triplájával háromra zárkóztunk, de a negyed Czirbus büntetőkkel ért véget (23-28).

Kucsora hármassal kezdte a második negyedet, amire Arti felelt kettessel. Lényegében váltva estek a kosarak, majd a negyed közepén Benji hármasával és Árpi büntetőjével egy pontra zárkóztunk (37-38). Olasz és Gabi váltottak kosarat, majd a vendégek újra rákapcsoltak (39-47). A félidő vége előtt Beni és Gabi villantak közelről, közte pedig Rosic dobott hármast (43-50).

A nagyszünet után Kovács emelt be egy hármast, majd a Kosok indítottak egy rohamot. Árpi, Simi és Bobi is pontokat szereztek, majd Szele kettesével átvettük a vezetést (56-55). Simi pillanatai következtek. Homoki büntetőire egy kettessel felelt, majd Kucsora ziccere után egy hármast is beemelt (61-59). Olasznak volt válasza a vonal mögül, de Árpi is jókor villant 2+1-es akcióval (64-62). Rosic és Kovács rázták meg a JKSE csapatát két távolival, de Benji, Gabi és Áki újra vezetéshez juttatták a Kosokat (70-68). A negyed zárása azonban a berényieknek sikerült jobban (70-74).

Az utolsó tíz perc következett. Benji és Bobi testvériesen osztoztak egy-egy hárompontoson (76-74). Azonban rövid volt az öröm, a JKSE ismételten elkapta a fonalat (76-86). Bobi vezetésével kezdődött a “feltámadás”. Hármasa után Benji büntetőzött. Olasz két kettest is dobott, de előbb Benji, majd Gabi felelt rá szintén közelről (85-90). Benji remek estét fogott ki, s elsüllyesztett egy távolit is, majd Gabi ziccerével egalizáltunk (90-90). Sőt, Szele kosarával át is vettük a vezetést (92-90). Ivosev büntetőkkel kiegyenlített, majd Bobi egy hármassal előnyhöz juttatta a csapatot (95-92). Kucsora ziccere után Gabi robogott végig a pályán, s tette ezt hatékonyan, amivel meg is született a végeredmény (97-94).

Folytatás szombaton Jászberényben. A két mérkőzéses párharc eredménye ezzel 1-0 (+3 pont).