Újbuda MAFC vs BKG PRIMA Akadémia

67-79

(9-15, 20-23, 24-18, 14-23)

PRIMA: Nshimba 4, Nagy Be. 11/9, Büki 6/3, Nagy Bo. 29/15, Bartos 8 cs.: Edelényi, Csomós, Béres, Szeleczki 2, Halász, Newman 19, Szabó.

Bordács kettesével kezdődött a mérkőzés. Komma találata után új légiósunk Jake vette hátára a Kosokat. Pápai és Bartos kosárváltása után kisebb gólcsend következett (6-5). Bobi hármasa után átvettük a vezetést, majd Jake ismét villant. Bobi folytatta a sort közelről (6-12). Kovács távolit dobott, majd Benji gyorsan felelt rá (9-15).

A második negyed Bobi triplájával indult. Komma közelről válaszolt, Biber büntetőkkel. Jake szintén a gyűrű alól volt veszélyes (13-20). Kovács büntetőire Jake újfent közelit dobott. A hazai oldalon Komma és Biber, míg a Kosoknál Jake és Bobi gyártották a pontokat (20-26). Bálint Lóri leosztását váltotta két pontra, míg Joel támadólepattanó után szerzett kosarat, 10 ponttal elléptünk (20-30). Buzás és Bordács vezettek hazai rohamot, Benji egy triplával törte meg a lendületet (24-33). Pápai kettese után Bobi hármast süllyesztett el (26-36). Bobi ziccere után Buzás büntetőt dobott, majd a negyed Bordács ziccerével ért véget (29-38).

A fordulást követően a hazaiak kezdtek jobban. Buzás kettese után Bálint ziccert dobott. Katona hárompontost emelt be, majd Bordács pillanatai következtek (38-40). Jake és Bordács mini csatája után Polgárdy büntetőzött (42-44). Bordács kiegyenlített, s Polgárdy kettesével átvették a vezetést (46-44). Ekkor Bobi emelt be egy hárompontost, melyre Buzás felelt közelről (48-47). Katona büntetői után Jake volt eredményes a gyűrű alól, majd Katona egy újabb hármast dobott be (53-49). Jake leosztását Szele értékesítette, majd Jake maga is betalált, ismét egyenlő volt (53-53). A negyed végén Lóri dobott be egy büntetőt, majd Benji egy középtávolit, három ponttal vezettünk 30 perc után (53-56).

Az utolsó tíz perc vette kezdetét. Bobi triplával indult a szakasz. Ezután Joel talált be a gyűrű alól (53-61). Biber és Kovács révén közeledtek a hazaiak. Bordács büntetője után Bobi kétszer is pontos volt betörést követően (58-65). Benji hármasával ismét 10 ponttal vezettünk. Bordács villant a trapézon belülről, Kovács büntetőt dobott (61-68). Hosszabb gólcsend következett. Bordács törte meg a csendet, de Bobi révén érkezett a válasz. Bordács ismét közelit dobott, de ekkor Lóri süllyesztett el egy távoli bombát (65-73). Buzás büntetőzött, majd Bálint “put back” kosarat szerzett. Bobi nem hibázott a vonalról, majd Lóri egy ziccerrel beállította a végeredményt, 67-79.