BKG PRIMA Akadémia vs Vasas Akadémia

68-70

(21-19, 18-20, 13-8, 16-23)

PRIMA: Nshimba 2, Nagy Be. 1, Büki 9/9, Newman 7/3, Nagy Bo. 33/15 cs.: Borbély, Csomós 5/3, Kanyó, Szeleczki, Halász 7/3, Szabó, Bartos 4.

Lóri hármasával kezdődött a mérkőzés. Cseh és Bagó révén elkezdték a vendégek is a pontgyártást. Fekete növelte az előnyt (3-11). Bobi és Lóri egy-egy hárompontossal visszahozták a Kosokat (9-11). Cseh büntetőzött, Bobi középtávolit, majd hárompontost dobott (14-13). Farkas középtávolit szerzett, Bobi büntetőzött. Andrássy kettest dobott, Bobi büntetőzött, majd Andrássy ismét kettest dobott (18-19). Csomi triplájával ért véget az első negyed (21-19).

A második tíz perc következett. Bálint kettest, Medve hármast dobott. Bálint ismét közelről volt eredményes. Farkas középtávolit dobott, zsinórban kétszer is. Benji büntetője után Lóri újabb hárompontost süllyesztett el (29-26). Bagó révén a vendégek ismét vezettek, de Joel jókor villant (31-30). Farkas kosara után, Bobi büntetőt dobott. Takács ziccerét követően Bobi szintén a trapézon belülről felelt (34-34). Andrássy középtávolról, Bobi a vonalról talált be. Medve hármasával megléptek a vendégek, de a félidő csattanója Áki nevéhez köthető, aki dudaszós hármassal egyenlített (39-39).

A fordulást követően Bobi büntetőt értékesített. Cseh közelije után Bobi újabb hárompontost emelt be. Pleesz egalizált (43-43). Bobi ismét triplát dobott. Jake közelről szerzett kosarat, így egy kisebb előnyre tettek szert a Kosok (48-43). Andrássy kettest dobott, kétszer is. Csomi ziccerrel felelt (50-47). A negyed végén még Bobi két büntetőt dobott, s öt ponttal vezettek a Batyisok (52-47).

A záró játékrész vette kezdetét. Filipovic ziccere után Bobi középtávolit dobott. Fekete hárompontosa után Medve is elsüllyesztett egyet, de Áki ziccerrel kontrázott rá (56-55). Kisebb gólcsend után Áki újabb közelit dobott, melyre Cseh válaszolt. Jake hármasával újra négy ponttal vezettek fiaink (61-57). Farkas és Bobi váltottak kosarat. Ezután Farkas hárompontost dobott, de Bobinak volt rá válasz (66-62). Azonban Farkasnak is volt még egy tripla a “kezében” (66-65). Andrássy büntetővel egalizált, Jake azonban kettessel előnyhöz juttatta a Kosokat (68-66). Andrássy büntető után közelről is betalált, majd Medve beállította a végeredményt egy büntetővel (68-70). A Kosoknak még volt dobása a győzelemért, de sajnos ezúttal nem találtak be.