BKG PRIMA Akadémia vs DEAC U23

87 – 83

(18-19, 29-21, 18-17, 22-26)

PRIMA: Nshimba, Nagy Be. 8/6, Büki 13/6, Newman 25/3, Nagy Bo. 21/12 cs.: Edelényi 2, Csomós 4, Béres, Szeleczki, Halász 4, Szabó, Bartos 10

Kenéz kettesével kezdődött a meccs. Jake és Czermann váltottak kosarat. Csizmadia kettese után Lóri emelt be egy hármast (5-6). Jake kettese után Benji dobott egy hárompontost, majd Jake követte a példáját. Kenéz középtávolija után Bobi is észrevétette magát egy távolival (16-8). Jake és Várszegi középtávolról voltak pontosak. Ságodi kapta el a fonalat, s vendég rohamot vezetett, melynek végén hármassal át is vették a debreceniek a vezetést (18-19).

A második negyed következett. Jake újabb kosarat dobott. Ságodi hármasára Bobi felelt kettessel. Várszegi is hármast dobott, Jake ziccerrel kontrázott. Ságodi ismét távolit dobott, de Jake révén erre is volt válasz (26-28). Bata közelije után Bobi dobott középtávolit, majd Jake szintén középtávolit dobott, s egalizáltunk (30-30). Neuwirth kettese után Bobi értékesítette a büntetőket, majd Jake zsákolt hatalmasat. Ságodi ziccerére Csomi szintén ziccerrel felelt (36-34). Jake, Csomi, Bobi és Márk révén növelte a különbséget csapatunk (44-36). Várszegi igyekezett tartani csapatát (44-40). A negyed Benji dudaszós hármasával és hétpontos vezetéssel ért véget (47-40).

A fordulás után Ságodi dobott büntetőt, Hőgye hármast. Erre Bobi felelt szintén hármassal (50-45). Kenéz és Bálint váltottak találatot, majd Bálint ismét villant. Ezúttal Czermann felelt (54-49). Ságodi és Lóri emeltek be egy-egy távolit, melyet Lóri középtávolival fejelt meg (59-52). Ezt követően Bálintot szállta meg az ihlet, s zsinórban hat pontot szerzett, erre csupán egy büntető érkezett válaszképp. Megléptek a Kosok (65-53). A negyedet azonban Tóth és Varga kosara zárta (65-57).

A záró játékrész egy Áki kettessel kezdődött. Ságodi triplát hintett, Bobi szintén, majd csapatunk kapitánya még egyet beemelt (73-60). Rövidebb gólcsend után Ságodi büntetőzött, majd Tóth dobott ziccert. Ezt követően gyakorlatilag ugyanez történt, csak fordított felállásban (73-67). Áki villant a gyűrű alól, Bobi a vonalról. Kenéz dobott 2+1-es kosarat (76-70). Lóri ziccere után Neuwirth is közelit dobott, de Jaketől érkezett a válasz (80-72). Jake ismét betalált, Ságodi hármast dobott (82-75). Lóri középtávolija után Várszegi és Neuwirth dobtak hárompontost (84-81). Benji betörést követően szemfüles kosarat dobott, öt pontra nőtt az előny (86-81). Neuwirth büntetőzött, majd Lórinak is helyén volt a szíve a vonalról (87-83), s ezzel be is állt a végeredmény.

A Kosok ezzel a győzelemmel 4-1-es mérleggel a harmadik helyen állnak a tabellán.