A Kosok második félidei játéka kevésnek bizonyult.

BKG PRIMA Akadémia vs Pécsi VSK-VEOLIA

65 -75

(25-20, 11-12, 17-26, 12-17)

PRIMA: Nshimba 4, Nagy Be. 13/9, Büki 5/3, Newman 11, Nagy Bo. 20/6 cs.: Edelényi, Csomós, Kanyó, Béres, Szeleczki 5, Halász 7/3, Szabó, Bartos

Horti és Németh révén vezetést szereztek a pécsiek. Bobi büntetőt dobott, Antóni hármast (1-7). Joel és Horti váltottak közeli kosarat, majd Lóri emelt be egy hármast (6-9). Frank hármasára Jake felelt büntetővel (7-12). Benji egy hármassal szólt a mérkőzéshez, majd egy ziccerrel (12-12). Horti közelről villant, csak úgy, mint Jake. Lóri és Bobi pontjaival átvettük a vezetést, sőt Bobi egy hármassal tovább növelte (21-14). Bíró ziccert dobott, Benji triplát, érkezett a pécsi válasz Plézer, majd Bíró kettesével. A negyed Jake büntetőjével ért véget (25-20).

Gólcsenddel és sok hibával kezdődött a második tíz perc. Bíró ziccerrel, Áki egy hárompontossal indította el a két csapatot. Bíró újra közelit dobott, majd büntetőket (28-26). Áki ziccere után Németh is ziccert dobott. Bíró büntetőkkel egyenlített ki (30-30). Jake és Bobi villantak a gyűrű közeléből (34-30). Szele is hatékony volt a gyűrű környékéről. Micovic ziccerrel beállította a félidei eredményt (36-32).

A nagyszünetet követően Mokánszki dobott zsinórban hat pontot, közte Benji egy közelit (38-38). Benji és Molnár hárompontost váltottak. Jake 2+1-es kosarat mutatott be, majd Bobi egy ziccert (46-41). Molnár büntetőt értékesített. Joel támadólepattanó után dobott nehéz kosarat (48-44). Ekkor azonban vendég roham vette kezdetét, melyre a Kosok nehezen reagáltak. Bíró, Plézer és Antóni révén átvették a vezetést (48-55). Szele 2+1-es kosarat dobott, amivel zárkóztak a Kosok (51-55). Bobi ziccerrel még tovább közelítette a csapatot, de Antóni hármast dobott (53-58).

A negyedik negyed rosszul kezdődött Fiainknak. Mokánszki és Németh találták el a gyűrűt, megléptek a vendégek (53-63). Bobi középtávolit dobott, Mokánszki felelt rá. Jake kettese után kis szünet következett, amit ismét a vendégeknek sikerült először megtörnie Antóni révén. Micovic szerzett kosarat, Bobi egy büntetőt. Micovic 2+1-es kosarat dobott, majd egy ziccert (58-74). Bobi dobott be egy távoli kosarat. Antóni büntetőjére Bobi felelt ziccerrel. A végeredmény Áki két sikeres büntetője után állt be (65-75).