Phoenix-MT Fót vs BKG PRIMA Akadémia

85-74

(21-16,31-22,15-21,18-15)

PRIMA: Nshimba 10, Nagy Be. 10/6, Büki 6/6, Newman 7, Nagy Bo. 33/12 cs.: Edelényi, Csomós, Béres, Szeleczki 2, Halász 6, Szabó, Bartos

Joel kettesével kezdődött a mérkőzés. Markovic révén érkezett a válasz, s vele együtt a hazai roham. Kinney és Tichov vezetésével 17-4-ig rohantak a hazaiak. Benji emelt be egy középtávolit, majd Lóri egy triplát. Kezdtek magukra találni a Kosok (17-9). Lóri beemelt még egy távolit, de Tóth révén közelről jött a válasz. Tóth büntetőire Joel felelt egy közelivel. A negyedet Bobi büntetői zárták (21-16).

A második etap Richter hármasával vette kezdetét, melyre Bobi három büntetővel felelt. Markovic villant kétszer is, amire Jake közelivel válaszolt. Kinney büntetőzött, majd középtávolit dobott. Jake ismét igyekezett felelni rá (32-23).Újabb fóti roham következett, s 17 pontosra nőtt a hátrány (40-23). Bobi villant egy távolival, de Tóth azonnal felelt rá (43-26). Bobi és Tichov büntetőztek. Ebben az időszakban Bobi próbálta közelíteni a Kosokat (44-30). Markovic és Kinney pontjaira támaszkodva ismét megnőtt a hazaiak előnye (50-32). Bobi büntetőt dobott, de érkezett rá válasz, majd Szele villant lepattanó után (52-36). A félidő utolsó pontjai Áki nevéhez fűződnek egy hatalmas “futóverseny” után (52-38).

A fordulást követően Varga közeli kettest dobott, Joel szintén ziccerezett. Kinney közelije után Áki felelt rá pontosan (56-42). Bobi percei következtek. Zsinórban 10 pontot szerzett. Tichov kettese után Bobi hármassal reagált, s egy pontra zárkóztak fel fiaink (58-57). Varga dobott büntetőt, Juhos hárompontost, de Bobitól jött egy középtávoli is. Varga ziccere után Kinney pontokkal zárta a negyedet (67-59).

Az utolsó 10 perc vette kezdetét. Juhos és Jake váltottak kosarat. Markovic 2+1-es akciót mutatott be, melyre Áki középtávolival felelt (72-63). Kinney ziccert dobott, Jake büntetőt. Kinney újabb kettest dobott, majd Juhos is. Ekkor Benji emelt be egy távolit (78-67). Benji újabb triplát süllyesztett el, de Kinney középtávolival felelt rá (80-70). Joel is beemelt egy középtávolit, Kékesi pedig egy büntetőt (81-72). Büntetőpárbaj következett, Tóth és Juhos dobták be a vendégeknél, míg a Kosoknál Benji volt pontos. A végeredményt Tichov állította be egy büntetővel (85-74).