Vasas Akadémia vs BKG PRIMA Akadémia

87-69

(20-20, 20-20, 19-10, 28-19)

PRIMA: Edelényi, Csomós 4/3, Nagy Be. 19/15, Szeleczki 2, Nagy Bo. 20/6 cs.: Nshimba 4, Béres, Halász 2, Büki 11/9, Newman 5, Szabó, Bartos 2

Pleesz kettesével kezdődött a meccs. Fekete középtávolit dobott, Bobi pedig hármassal indította meg a Kosokat. Olasz és Szele váltottak közeli találatot, majd ismét Olasz dobott pontot (9-5). Csomi büntetője után Fekete emelt be egy távolit. Bálint büntetőzött, Fekete újabb hármast dobott. Benjinek volt rá gyors válasza kintről (15-11). Áki villant közelről, Pleesz felelt rá. Benji ziccert dobott, Fekete újból egy távolit, melyre ezúttal Bobi felelt hármassal (20-18). Bobi középtávolival kiegyenlített (20-20).

A második negyed hazai rohammal kezdődött (25-20). Joel pillanatai jöttek, előbb közeli, majd mesés zsákolás (25-24). Farkas büntetőzött, Bobi középtávolit dobott. Bobi büntetőivel átvettük a vezetést (27-28). Benji középtávolit dobott, Olasz pedig közelit (29-30). Jake volt pontos közelről, Takács büntetőből. Olasz révén fordítottak a hazaiak, de Lóri egy hármassal kiegyenlített (35-35). Takács dobott hárompontost. Kisebb gólcsendet követően Lóri újra távolról csapott le (38-38). Pleesz közelije után Lóri egy hajszál híján hármast dobott. A félidő “X-et” hozott (40-40).

A harmadik negyed Bobi középtávolijával kezdődött. Cseh szintén ebből a távolságból dobott, majd egy közelit is (44-42). Jake büntetőt dobott. Ismét “tűzszünet” következett, melyet Olasz középtávolival, majd egy ziccerrel tört meg. Bobi szintén közelről villant, Kelemen felelt rá (50-45). Medve és Géza büntetőztek, Bobi középtávolit dobott (52-47). Lóri újabb távolit suhintott (52-50). A Kosok zárlatot kaptak, s hazai percek következtek. Andrássy villant, majd Medve hármast dobott, Andrássy pedig kettest (59-50).

A negyedik negyed Fekete triplájával kezdődött (62-50). Jake és Andrássy váltottak kosarat, majd Andrássy rátett egyet. Pleesz és Fekete büntetőjével 16-ra nőtt a hátrány (68-52). Takács kettese után Benji emelt be egy triplát, majd még egyet és még egyet (72-61). Olasz tartotta a Vasas előnyét (74-61). Csomi triplával jelentkezett (74-64). Farkas, Olasz és Takács lépett elő, s növelték a különbséget (83-64). Benji megint beemelt egy távolit (83-67). Takács és Kelemen dobtak kosarat, Bobi közelivel felelt, s be is állt a végeredmény (87-69).