BKG PRIMA Akadémia vs CKE

80 -71

(13-15, 29-18, 19-19, 19-19)

PRIMA: Nshimba 2, Nagy Be. 2, Büki 4/3, Newman 16/6, Nagy Bo. 29/9 cs.: Edelényi 2, Csomós, Kanyó, Szeleczki, Halász 21/3, Szabó, Bartos 4

Joel kosarával indult a mérkőzés. Majd rögtön egy vendég roham következett Csaba, Dragasevic és Herendic vezetésével (2-13). Áki szállt be remekül a padról, majd Bobi büntetőzött (6-13). Ezt követően Bobi lépett elő vezérré, s szerzett zsinórban pontokat (11-13). Csaba kettese után újra Áki villant (13-15).

A második negyed gyakorlatilag egy “Halász Áki show” volt. Középtávoli, ziccer, hárompontos, “lepattanó hegyek” jellemezték ekkor Áki játékát, át is vettük a vezetést (22-17). Csaba törte meg a ritmust, de Bálint hatékonyan büntetőzött (24-19). Bobi és Benji büntetői után Herendic villant közelről, majd Bálint volt szemfüles ismét (29-21). Csaba kettesére Áki felelt újabb közelivel. Velkey szintén ziccert dobott, majd Csaba is (31-27). Nem meglepő módon ismét Áki szerzett kosarat. Csaba büntetője után Bobi dobott középtávolit, majd Velkey egy hármast (35-31). Bobi révén azonnal jött rá a válasz. Lóri büntetővel jelentkezett, Fodor ziccert dobott, Jake pedig dudaszós triplát hintett, s ezzel kilenc ponttal vezettek a Kosok a félidőre (42-33).

A fordulást követően Jake ziccert dobott, majd két büntetőt is, sikerült ellépni (46-33). Csaba és Dragasevic szereztek pontokat, Bobi hárompontost dobott (49-37). Berkics közelije után Jake momentumai következtek. Előbb hárompontost, majd ziccert dobott (54-49). Herendic mutatott be 2+1-es kosarat, majd Bobi is. Meseszép akciót követően Márk dobott könnyű kosarat (59-42). Vendég roham vette kezdetét. Herendic, Horváth, Fodor és Velkey is pontosan dobtak közelről, s távolról is, hét pontra zárkóztak fel a ceglédiek (59-52). Áki büntetőivel kilenc pontos maradt az előny (61-52).

Az utolsó 10 perc kezdődött. Velkey középtávolit, Fodor hárompontost dobott (61-57). Áki ziccerrel jelentkezett, Velkey középtávolival. Fodor kosarával már csak kettő pont volt a különbség (63-61). Bobi újabb 2+1-es kosarat szerzett, kicsit megnyugodhattak a Kosok (66-61). Velkey azonban szintén kosár jó plusz egy-es kosarat dobott. Csaba zsákolással egyenlített (66-66). Bobi középtávolival tartotta a lépéselőnyt, majd két büntetővel (70-66). Jake 2+1-es kosarat dobott, sikerült ismét ellépni (73-66). Kertész ziccere után Lóri vitte be a végső “döfést” egy hárompontossal, majd Bobi is beemelt egyet (79-68). Jake büntetőt dobott, majd Velkey egy hármassal beállította a végeredményt (80-71).