DEAC U23 vs BKG PRIMA Akadémia

68 -73

(21-22, 17-16, 16-21, 14-14)

PRIMA: Nshimba 12, Nagy Be. 15/15, Büki 3/3, Newman 12, Nagy Bo. 22/6 cs.: Edelényi, Csomós, Kanyó, Szeleczki, Halász 9, Szabó, Bartos

Bobi kezdte meg a pontvadászatot Joel gólpasszából. Czermann felelt rá kettessel. Czermann ismét lecsapott, Jake közelről felelt rá. Joel kétszer is eredményes volt, közte Czermann újra betalált (6-8). Jake középtávolija után Hőgye dobott ziccert, majd Benji emelt be egy középtávolit. Bobi újabb közelijével sikerült egy picit meglépni (8-15). Csizmadia büntetője után Varga emelt be egy távolit, de Bobi révén érkezett a válasz (12-18). Czermann dobott 2+1-es kosarat. Varga és Csizmadia révén a hazaiak átvették a vezetést. Áki a padról remekül szállt be s zsinórban négy pontot szerzett (19-22). Varga ziccerével egypontos lett a negyed végi előny.

Lóri triplájával indult a második tíz perc. Varga középtávolival villant, Áki ziccerrel felelt (23-27). Várszegi hármast dobott, Áki újabb közelit süllyesztett el (26-29). Neuwirth ziccerét követően Várszegi dobott egy hármast s a debreceniek átvették a vezetést (31-29). Áki büntetője után hosszú gólcsend következett, melyet Neuwirth hármasa tört meg (34-30). Benjitől érkezett a válasz (34-33). Neuwirth közelről villant, majd Bobi a palánk mögül dobott 2+1-es kosarat, s ki is egyenlítettek a Kosok (36-36). Joel középtávolijával ismét átvettük a vezetést, de Hőgye egalizált (38-38).

A fordulás után Neuwirth dobott ziccert, Benji triplát varázsolt be. Jake kettesére ismét Neuwirth tudott válaszolni. Benji újabb hárompontost süllyesztett el a hazaiak gyűrűjében (42-46). Fekete tudott rá válaszolni. Joel egy támadólepattanót váltott két pontra, majd Benji ismét távolról bombázott (45-51). Joel újra a gyűrű alól volt hatékony, de Várszegi hármassal kontrázott rá. Bobi büntetőzött, majd Jake és Joel egy-egy ziccert dobtak. Sikerült megnövelni az előnyt (48-59). Varga azonban megrázta a hazaiakat, s két hármast is bedobott (54-59).

Az utolsó etap vette kezdetét. Jake és Neuwirth középtávolit váltottak (56-61).  Czermann és Várszegi villantak (60-61). Bobi azonban jókor találta el a gyűrűt, s dobott hármast (60-64). Varga büntetőt dobott, Jake ziccert (61-66). Várszegi révén egy pontra zárkóztak a DEAC-osok (65-66). Bobi büntetőzött, s be is dobta (65-69). Az utolsó két perc következett. Bobi középtávolról is pontos volt ezúttal (65-71). Várszegi hármast dobott (68-71). Bobi nem remegett meg a vonalról, s bedobta a két büntetőt, mellyel be is állt a végeredmény (68-73).