BKG PRIMA Akadémia vs HÜBNER Nyíregyháza BS

110 -87

(35-25, 30-17, 21-18, 24-27)

PRIMA: Nshimba 6, Nagy Be. 17/15, Büki 14/12, Newman 16/3, Nagy Bo. 32/12 cs.: Edelényi 5, Csomós 2, Bartos 3, Szeleczki 6, Halász, Galambos 7, Szabó 2

Bobi vezetésével remekül kezdtek a Kosok (7-3). Végső hármasa után Ervin dobott közelit (7-8). Újabb Végső hármas következett, Jake 2+1-es kosárral válaszolt (10-11). Ervin és Völgyi dobtak pontot, melyre Jake közelivel, Benji triplával felelt (15-15). Völgyi újabb ziccert dobott, Jake és Lóri azonban egy-egy hárompontossal kontráztak rá (21-17). Joel, Lóri és Bobi is eredményesek voltak, melyre Bonifert és Glatz igyekeztek felelni (27-21). Bobi triplát süllyesztett el, Bonifert válaszolt rá. Bus büntetőt dobott, Lóri triplát emelt be. A negyed utolsó kosarát Bobi dobta, s ezzel sikerült is ellépni (35-25).

A második játékrész vette kezdetét. Bobi középtávolit, Benji távolit dobott. Völgyi és Jake váltottak kosarat, Jake azonban büntetőkkel is megfejelte (44-27). Szobi büntetőzött, Árpi ziccert dobott. Völgyi villant ismét közelről. Bus büntetőjét követően Bobi távolról célzott pontosan (49-32). Völgyi 2+1-es kosarat szerzett, Szele pedig a trapézon belülről volt eredményes. A sor így is folytatódott, Völgyi ziccer, Szele válasz (53-37). Bálint vétette észre magát egy ziccerrel, Márk pedig egy büntetővel. Szele ismét villant, s ezzel 20 pont fölé nőtt az előny (58-37). Völgyi a vonalról dobott, Bobi középtávolról. Bálint és Márk egymást segítették ki, s növelték a Kosok előnyét (63-39). Völgyi 2+1-es kosara után Márké volt az utolsó szó (65-42).

A fordulást követően Ervin és Jake “mini csatát” vívtak (69-46). Végső dobott kettest, melyet kisebb gólcsend követett. Joel törte meg a szünetet, de Végső révén érkezett a válasz (71-49). Bobi középtávolit, Bonifert ziccert dobott. Völgyi és Joel vívtak közeli csatát (75-53). Benji ziccere után Árpi és Glatz büntetőztek. Árpi ziccerrel is jelentkezett, Glatz hármast, Völgyi kettest dobott válaszképp. Azonban ekkor Benji pillanatai következtek. Beemelt egy távolit, majd a negyed csattanójaként bedobott egy dudaszós félpályás hárompontost is (86-60).

Az utolsó tíz perc következett. Lóri triplával, Bobi középtávolival indította el a Kosokat. Átléptük a 30 pontos előnyt (91-60). Glatz 2+1-es kosara után Árpi dobott be egy ziccert. Bus, Nagy és Geiger villantak, míg a Kosoknál Benji és Bobi dobtak be egy-egy távolit (99-69). A triplaeső folytatódott, Geiger is beemelt egyet, de a Kosoktól Lóri válaszolt rá (102-72). Nagy és Bobi dobtak be egy-egy középtávolit, majd Nagy egy hármast is (104-77). Glatz közelit dobott, Csomi középtávolival felelt rá. Büntetőzés következett. A vendégeknél Bonifert és Nagy, míg a Kosoknál Bobi volt pontos (108-83). Máté támadólepattanó után dobott kosarat közelről. Glatz büntetőzött, majd a végeredményt Bonifert állította be egy ziccerrel (110-87).