BKG PRIMA Akadémia vs Salgótarján KSE 79 -68 (12-20, 27-15, 26-16, 14-17)

PRIMA: Nshimba 4, Nagy Be. 8/6, Büki 15/15, Newman 17/3, Nagy Bo. 26/9 cs.: Edelényi 2, Csomós, Bartos 4, Szeleczki, Halász 3, Galambos, Szabó.

Douglas kettesével kezdődött a meccs, majd egyből “gólcsend” következett, amit Hargitai révén a vendégek törtek meg. A Kosokat Benji indította el egy hármassal, Hargitai felelt rá (3-7). Douglas kettest dobott, majd Bobi másolta testvérét még egy hármassal. Váits ziccere után Benji dobott középtávolit (8-11). Lóri triplájával egalizáltak fiaink, de Karanfilovskitól gyorsan jött a kontra (11-13). Lajsz villant kétszer is, közte Áki dobott büntetőt. Hargitai hármasával és nyolcpontos hátránnyal ért véget az első tíz perc (12-20).Bobi büntetőzött a második negyed kezdetén, majd Jake emelt be egy hárompontost. Bobi középtávolijával egy pontra zárkóztak a Kosok (19-20). Jake és Váits büntetőt váltottak (20-21). Bobi ziccert dobott, majd hárompontost, átvettük a vezetést (25-21). Márk ziccert dobott, Benji pedig távoli bombát, megnőtt az előny (30-21). Lajsz és Bobi váltottak kosarat. Vendég roham kezdődött, Cserényi ziccer, Karanfilovski hárompontos. Bobi büntetőkkel igyekezett tartani a kialakított előnyt (34-28). Karanfilovski ziccert dobott, Bobi középtávolit, Douglas hárompontost (36-33). A negyed végén Bobi büntetőket értékesített, Douglas pedig egy ziccert. A félidőben négypontos hazai előny volt (39-35).A nagyszünetet követően Joel dobott büntetőt. Bobi hárompontossal folytatta a sort, melyre Douglas középtávolival felelt. Jaketől érkezett a Kosok pontgyártásának folytatása (45-37).

Karanfilovski büntetői után Lóri süllyesztett el egy hármast a tarjáni gyűrűben. Douglas büntetőzött, Joel szintén (49-41). Douglas és Ormai révén újabb vendég roham vette kezdetét, s három pontra zárkóztak fel (49-46). Jake középtávolival törte meg a lendületet, majd Joel egy ziccerrel “fejelte meg” azt (53-46). Douglas büntetőzött, Lóri újabb triplát emelt be. Bálint ziccerével 10 pontosra nőtt az előny (58-48). Jake zsákolt hatalmasat, majd vendég időkérés következett. Douglas büntetőkkel jelentkezett, Lóri triplával felelt (63-49). Jake és Váits váltottak közeli találatot, mellyel véget ért a harmadik negyed (65-51).Jake ziccere indította el a negyedik negyedet. Lóri hárompontost dobott, Hargitai azonnal felelt rá (70-54). Bálint újabb ziccert dobott, Bobi pedig egy középtávolit, s lényegében eldőlt a mérkőzés végkimenetele (74-54). Váits hármast dobott, Jake ziccert. Újabb “tűzszünet” volt a két csapat között. Kalassai, Váits és Douglas vezették a vendégek utolsó rohamát (76-63). A Kosok hosszú kosárszünetét Jake törte meg egy büntetővel. Karanfilovski és Douglas villantak, de Áki jóvoltából érkezett a válasz a vonalról (79-67). Váits büntetőt dobott, s beállt a végeredmény (79-68).