Hazai pályán egy igazi thriller mérkőzésen múlták felül a Kosok a Kaszásokat, s a forduló többi mérkőzése is úgy alakult, hogy fiaink a negyedik helyen zárják az alapszakaszt. Ez azt is jelenti, hogy a negyeddöntőben pályaelőnye lesz a Kosoknak a Fót ellen.

BKG PRIMA Akadémia vs Óbudai Kaszások

88-87

(23-28, 27-17, 21-21, 17-21)

PRIMA: Nshimba 5, Nagy Be. 14/6, Büki 15/15, Newman 11, Nagy Bo. 26/9 cs.: Edelényi 2, Csomós, Szeleczki, Halász 9, Galambos 6, Szabó, Bartos

Armaghani kettesével indult a meccs. Bobi középtávolival indította meg a Kosokat. Balázsi ziccert dobott, Bobi középtávolról felelt. Jake követte Bobi példáját, Szabó hármassal felelt. Boros is hárompontossal jelentkezett, melyre Bobi büntetőkkel válaszolt (8-10). Szabó és Benji váltottak kosarat, majd Armaghani középtávolról volt pontos. Lóri emelte be az első hármasát (13-14). Balázsi ziccert dobott, Benji szintén innen válaszolt rá (15-16). Joel és Horváth büntetőztek, majd Bobi is a vonalról dobhatott (18-18). Armaghani villant, utána pedig Supola hármast dobott (18-23). Lóri ismét lecsapott távolról, erre Supola felelt közelről 2+1-es akcióval (21-26). Jake ziccert dobott, Boros büntetőket (23-28).

A második etap kezdődött. Boros 2+1-es kosarat dobott, Lóri “beverte” a harmadik tripláját is. Benji középtávolival jelentkezett (28-31). Lóri hárompontossal egalizált (31-31). Armaghani 2+1-es akciót mutatott be, Árpi révén érkezett a válasz (33-34). Supola ziccerére Benji süllyesztett el egy hármast válaszképp (36-36). Boros és Márk váltottak gyors kosarat. Áki találata után Árpi is betalált, növeltük az előnyt (42-38). Bobi hárompontost dobott, Armaghani ziccerrel válaszolt rá (45-40). Áki ziccert szerzett, Supola szintén. Áki 2+1-es akciót villantott, sikerült kicsit “ellépni” (50-42). A félidő utolsó kosarát Armaghani szerezte 2+1-es akcióból (50-45).

A nagyszünetet követően Boros büntetőzött, Joel középtávolit dobott. Supola és Horváth révén egy pontra zárkóztak a Kaszások. Bobi jókor emelt be egy hármast (55-51). Bobi ziccert dobott, majd Joel is közelről volt eredményes (59-51). Armaghani és Horváth vendég rohamot vezettek (59-56), de Jake ziccerrel igyekezett visszaverni a próbálkozást. Pollák és Bobi vívtak büntetőpárbajt (63-58). Supola is beszállt a büntetőzésbe, ekkor azonban Lóri beemelte az ötödik tripláját is (66-60). Supola ziccert dobott, Benji középtávolival felelt rá (68-62). Armaghani büntetője után rövid gólcsend következett, melyet Jake tört meg középtávolival (70-63). Jake büntetőt is dobott, de az utolsó találat Boros 2+1-es akciója volt (71-66).

A negyedik negyed Jake találatával indult. Armaghani ziccert dobott, Árpi pedig középtávolival válaszolt. Supola villant, majd Armaghani ismét betalált (75-72). Benji dobott tökéletes hárompontost (78-72). Armaghani és Boros kettő pontra zárkóztatták a Kosokat (78-76). Bobi középtávolival tartotta az előnyt, majd Áki remek belépést követően dobott közelit (82-76). Armaghani ziccert dobott, Bobi középtávolival válaszolt (84-78). Armaghani újabb ziccert dobott, Bobi büntetőt értékesített, majd hatalmas hárompontost dobott (88-80). Már azt lehetett hinni, hogy vége a meccsnek, de ekkor jött az utolsó óbudai roham. Supola ziccert dobott, majd Armaghani is. Boros szintén ziccert dobott, majd egy kérdéses hazai technikai hiba érkezett (88-87). Mind a két csapatnak volt még egy dobása, de egyikük sem talált be, így “sima egypontos győzelmet” arattak a Kosok.