DVTK U23 – BKG PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS II. 60-64 (15-22, 22-16, 8-17, 15-9)

Amatőr bajnokság, rájátszás az 1-16. helyért – 1. forduló

DVTK U23: Aho T. 17/3, Fárbás 7/3, Albert 10/9, Oláh 9/3, Vég-Dudás 5. Csere: Tózer 9/3, Győri, Kovács, Tóth 3/3.

BKG PRIMA Szigetszentmiklós II.: Duka 6, Bajzáth 6, Zsámár 5/3, Takács 11/6, Gróf 16. Csere: Rozmán 7, Molnár, Földesi, Kovac, Vincze 13/9.

Továbbjutott 140-121-es összesítéssel a BKG PRIMA Szigetszentmiklós II.

A wbasket.hu beszámolója:

Az Amatőr bajnokság 1-16. helyért zajló rájátszásában a nyolcaddöntő párharc visszavágóján a BKG PRIMA Szigetszentmiklós II. nagy csatában 64-60-ra legyőzte a DVTK U23 gárdáját és ezzel kettős győzelemmel, 140-121-es összesítéssel jutott tovább. A negyeddöntőben az MTK-TFSE lesz a riválisuk.

A BKG az első mérkőzésen 15 pontos előnyt szerzett hazai pályán, így kedvező pozícióban utazhatott Diósgyőrbe, a visszavágóra. A második mérkőzésen kis túlzással ott folytatta a BKG, ahol az elsőn abbahagyta. Nem telt el 5 perc és már 8-2-es előnyben volt.

A folytatásban felzárkózott a DVTK, de az első 10 percet Vincze Nikolett triplája zárta és így 22-15-re mentek a vendégek. A második negyed elején a 10 pontot is átlépte a differencia. 34-22 után 7-0-val kapaszkodott a DVTK. Sőt, a félidő hajrájában tovább faragott a hátrányán. A nagyszünetre 38-37-es BKG vezetésről érkeztek a felek.

A harmadik negyed elején ismét megugrott 48-40-re a BKG. Ez pedig döntőnek bizonyult. Lassan, de biztosan ismét elérte a 10 egységet a differencia, ami összesítésben már 26 pontos BKG előnyt jelentett. A záró szakaszban 62-49-nél alakult ki a legnagyobb különbség. A hajrában nagy erőket mozgósítva szépített a DVTK, de a BKG végül így is kettős győzelemmel lépett tovább.