Phoenix-MT Fót vs BKG PRIMA Akadémia

77-72

(23-9, 15-19, 17-23, 22-21)

PRIMA: Nshimba 6, Nagy Be. 3, Büki 21/15, Newman 2, Nagy Bo. 36/18 cs.: Edelényi, Csomós, Szeleczki, Halász 2, Galambos, Szabó, Bartos

Udemezue és Markovic kosaraival indult a meccs. Bobi triplával tolta meg a Kosok szekerét. Juhos és Udemezue vezetésével komoly hazai roham történt (11-3). Bobi és Joel villantak a Kosoknál, de Tóth hárompontost dobott. Kinney tovább növete az előnyt (16-7). Jake pöcizett kosarat. Azonban Tichov triplát, Juhos kettest dobott. Markovic találata után tetemes lett a Batyisok hátránya (23-9).

A második negyed Markovic büntetőjével és Bobi középtávolijával kezdődött. Lóri közelről csapott le. Kinney és Juhos kosara után ismét Bobi talált be távolról, majd testvére Benji közelről 2+1-es akcióval (28-19). Gólcsendet követően Kinney és Tóth voltak eredményesek. Bobi büntetővel igyekezett a csapatot a közelben tartani (32-21). Szabó két ziccert is dobott, melyre Bobi távolival felelt (36-24). Lóri büntetőket, Kinney ziccert dobott. A félidő Bobi büntetőivel ért véget, s tíz pontra zárkóztak fiaink (38-28).

A fordulás után Tóth dobott hármast, Bobi középtávolival felelt. Joel és Juhos váltottak közeli kosarat, majd Lóri egy hármassal emelte a tétet (43-35). Lóri újabb triplát dobott be, Juhos 2+1-es kosárral kontrázott rá. Lóri közelről is betalált, Kinney pedig középtávolról. Bobi két, Joe pedig egy középtávolit süllyesztett el a hazai gyűrűben, két pontra jöttek fel a Kosok (48-46). Ekkor azonban Juhos hárompontost dobott. Áki ziccerrel jelentkezett, Juhos szintén, majd két büntetővel is (55-48). A negyed Bobi hármasával ért véget (55-51).

A záró negyed következett. Juhos kettese után rövid gólcsend, melyet sajnos Richter hármasa tört meg. Lórinak azonban volt rá válasza. Juhos újabb kettese után Bobi is trojkát dobott (62-57). Kinney ziccere után Bobi megint egy hárompontost dobott (64-60). Kinneynek volt rá válasza közelről. Joel büntetőket értékesített. Juhos viszont két ziccert is be tudott dobni (70-62). Bobi a vonalról dobott pontot, Kinney a gyűrű alól. Markovic és Bobi büntetőztek (73-66). Markovic ziccere után Lóri süllyesztett el egy hármast (75-69). Tichov remegett meg a vonalról, Lóri viszont ismét távolról bombázott (76-72). A végeredményt Tichov állította be büntetővel (77-72).

Ezzel a párharc állása 1-1 és szerdán következik a mindent eldöntő utolsó találkozó!