BKG PRIMA Akadémia vs Phoenix-MT Fót

94-106

(22-32, 22-26, 23-26, 27-22)

PRIMA: Nshimba 14, Nagy Be. 14/6, Büki 8/6, Newman 10, Nagy Bo. 34/9 cs.: Edelényi, Csomós, Szeleczki 3, Halász, Galambos 11, Szabó, Bartos

Kinney kettesével indult a meccs. Bobi válaszolt rá egy hármassal. Tóth révén érkezett azonban a válasz. Joel büntetőt dobott, majd Kinney is. Bobi középtávolija után Jake is betalált (8-7). Kinney 2+1-es kosarat dobott, Joel pedig büntetőt. Markovic hárompontosa után Joel zsákolt hatalmasat (11-13). Kinney középtávolit dobott, Benji ziccerrel válaszolt rá. Jake kettesével kiegyenlítettek a Kosok (15-15). Kinney újabb középtávolit emelt be, Benji pedig egy triplát süllyesztett el a gyűrűben, majd Lóri egy középtávolit (20-17). Juhos vétette észre magát, majd Tichov mutatott be 2+1-es kosarat (20-22). Juhos ziccerrel jelentkezett, melyre Árpi büntetőkkel felelt. Juhos újabb ziccert dobott, majd Tichov két hárompontost is beemelt, mellyel elléptek a vendégek a negyed végére (22-32).

A második játékrész Árpi ziccerével kezdődött. Tichov középtávolival folytatta, majd egy hármassal is (24-37). Gólcsend következett, amit Bobi büntetőkkel tört meg. Richter szintén a vonalról dobott egyet. Bobi hárompontossal igyekezett a Kosokat közelíteni (29-38). Markovicnak volt rá válasza, Bobi ismét a büntetővonalról talált be. Tóth azonban távolról volt pontos (31-46). Szele büntetőt dobott, Bobi ziccert, de megint csak volt válasza a fótiaknak, egy Markovic triplával (34-49). Joel ziccere után, a séma folytatódott, Tichov süllyesztett el egy újabb hármast. Bobi büntetői után Juhos dobott ziccert, de Bobitól jött rá a válasz (40-54). Markovic közelit dobott, válaszképp Bobi egy középtávolit. Tóth büntetőket dobott, de az utolsó találat Joel dudaszós kettese volt. A félidő 14 pontos hátrányt hozott a Kosoknak (44-58).

A harmadik negyed Benji büntetőivel, majd Bobi középtávolijával indult. Kinney hárompontost dobott, majd Benji egy ziccert (50-61). Kinney egy 2+1-es kosarat szerzett, melyre Bobi ziccerrel reagált. Markovictól azonban újabb hárompontos érkezett (52-67). Lóri süllyesztett el egy hármast, de Tichov szinte egyből felelt is rá. Árpi dobott jó ütemű kosarat, Juhos egy büntetővel kontrázott rá (57-71). Kinney és Markovic is betaláltak a gyűrű alól, Árpi pedig a büntetővonalról. Juhos ziccerére Bobi középtávolit dobott, de Markovic egy hármassal 20 pontosra növelte a Kosok hátrányát (60-80). Hazai roham következett. Joel vezetésével öt pontot faragtak fiaink a differenciából (65-80). Markovic értékesített egy büntetőt, majd Joel kettőt. A negyed azonban egy vendég hárompontossal ért véget (67-84).

Az utolsó tíz perc vette kezdetét. Szele és Benji egy-egy ziccert dobtak. Juhos közelijére Jake szintén közelről volt eredményes (73-86). Juhos újabb ziccert dobott, Jake ismét válaszolt rá. Markovic is beszállt az adok-kapokba, melyre Árpi felelt a Kosok közül. Lóri hárompontosával látótávon belülre kerültek a Kosok (80-90). Richter büntetőket dobott, Benji egy hármast emelt be (83-92). Juhos ziccert dobott, Bobi pedig középtávolit. Juhos 2+1-es kosarat dobott, Bobi “csak” ziccerrel tudott kontrázni (87-97). Tichov büntetőzött, majd Tóth bevitte a kegyelemdöfést egy hármassal (87-102). Árpi és Jake ziccert dobtak, közte Tichov büntetőzött. Bobi hárompontost dobott, majd a végeredményt Tichov állította be büntetőkkel (94-106).