TF-BP vs BKG PRIMA Akadémia

74-109

(14-18, 24-30, 18-34, 18-27)

PRIMA: Nshimba 14, Nagy Be. 23/15, Büki 6/6, Newman 7, Nagy Bo. 27/12 cs.: Edelényi 8, Csomós 11/3, Szeleczki 2, Halász 2, Galambos 2, Szabó 3, Bartos 4

Joel kettesével kezdődött a meccs. Simon felelt rá hármassal. Joel ismét villant, majd Karosi zsákolt egyet. Benji kettessel jelentkezett, majd újabb Joel kosarat láttunk. Dancsecs egy hárompontossal egalizált (8-8). Jake és Anda váltottak kosarat. Benji középtávolit dobott, Jake pedig ziccert. Dancsecs és Anda révén egyenlítettek a hazaiak (14-14). Márk és Bobi közelről voltak eredményesek, s ezzel négy ponttal vezettek a Kosok tíz perc után (14-18).

A második negyed Kelenföldi találatával indult, de szinte azonnal érkezett a válasz Márk révén. Szele, Benji és Márk sorban dobták a kosarakat, sikerült ellépni (16-26). Csomi tovább növelte a differenciát. Benji hármasával már közel kétszer annyi pontja volt a Kosoknak, mint a hazaiaknak (16-31). Gémes mutatott be 2+1-es kosarat, majd Dínó szintén egy 2+1-es kosárral jelentkezett. Gémes és Tömösváry dobtak kosarat, míg Bobi büntetőzött (23-36). Karosi hárompontost dobott, Bobi büntetőzött. Ezt követően Karosi újra betalált, de ekkor Benji kézbe vette az irányítást, s érkezett is a válasz (29-41). Ennyi nem volt elég, Benji újabb triplát süllyesztett el, majd egy ziccert is. Szántó dobott 2+1-es kosarat (32-46). Hazai büntetőzés után Áki dobott középtávolit, de az utolsó szó Karosié volt (38-48).

A harmadik negyed Joel ziccerével és Benji triplájával kezdődött (38-53). Bobi is bejelentkezett egy hármassal, Joel egy ziccerrel, Jake 2+1-el. Karosi középtávolit dobott, Joel ziccert, 20 pontosra nőtt az előny (40-61). Bobi szerzett a Kosoknak zsinórban hét pontot, közte Karosi zsákolt egyet (42-68). Dancsecs indult be, s dobott öt pontot, melyre Joel felelt back-2-back kettessel (47-72). Anda és Bobi váltottak találatot. Bobi hármassal folytatta, Anda kettessel (51-77). Gémes 2+1-et dobott, Bobi triplával felelt rá. Szántó büntetőzött, de Bobi zárta a negyedet egy dudaszós kosárral (56-82).

Az utolsó játékrész Lóri hármasával indult. Bobi és Árpi büntetőztek, Benji hármast dobott (56-91). Farkas ziccere után Lóri és Dancsecs váltottak hárompontost (61-94). Bálint büntetője után Farkas ziccerezett. Csomi szintén közelről volt eredményes, Tömösváry büntetőkkel kontrázott rá. Bálint ismét büntetőt dobott, de ezúttal Szántó válaszolt egy hármassal. Csomi révén büntetővel elérték a Kosok a 100 pontot. Tömösváry közelije után Márk és Bálint közelit dobtak. A hazai oldalon Tömösváry és Kelenföldi villantak. A zárás Csomi nevéhez fűződik, előbb egy hárompontost, majd egy ziccert dobott (74-109).

Folytatás vasárnap (04.28.) 17:00-kor Szigetszentmiklóson!