MTK-TFSE – BKG PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS II. 48-78 (8-22, 14-22, 19-15, 7-19)

Amatőr bajnokság, rájátszás az 1-16. helyért – 2. forduló
Budapest, MTK Kosárlabda Csarnok
Szőts Dávid István, Hartai Tamás

MTK-TFSE: Dr. Gróf 15/3, Vígh, Horváth 5, Hruby 5/3, Munkácsi 9/9. Csere: Polgár, Csoma, Úr 5/3, Suhajda, Varga.

BKG PRIMA Szigetszentmiklós II.: Bajzáth 12/6, Zsámár P. 11/3, Gróf 19, Rozmán 5/3, Vincze 23/12. Csere: Duka, Molnár, Földesi.

Az összecsapás legelején Gróf Tímea és Hruby Laura tripláival még az MTK-TFSE vezetett. A BKG azonban 6-5 után gyorsan magához ragadta az irányítást. Egészen pontosan 14-0-s futást mutattak be a vendégek. Az első szakasz végén pedig már 22-8-ra vezettek. A második negyed elején triplával erősítette meg fölényét a BKG.

Az MTK-TFSE-nek 32-18-nál még volt egy felzárkózása, de ezt követően a félidőre 44-22-re léptek el a szigetszentmiklósiak. A BKG-nál Vincze Nikolett 17, Gróf Júlia 10 egységnél járt, miközben csapatszinten 30 mezőnykísérletükből 18-at értékesítettek. Az MTK-TFSE mezőnyből 31-ből 9-et dobott be az első 20 percben.

A harmadik negyed kiegyenlítettebb játékot hozott, de ez egyben azt is jelentette, hogy 17-20 egység között mozgott tartósan a differencia. Az MTK-TFSE-nek 48-36-nál volt a legjobb sorozata a második 20 percben. Erre azonban 11-3-as szériával felelt a BKG. Az 59-41-ről induló záró szakaszban gyorsan kinyílt az olló, 62-44 után 14-3-as szériát rögzíthettünk a jegyzeteinkbe. A legnagyobb különbség a végére alakult ki, a BKG 78-48-as sikerével óriási lépést tett a továbbjutás felé.