Csata TKK – BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 84-51 (24-18, 15-11, 23-12, 22-10)
Bajnokság, 11. forduló
Budapest, E.ON Sportcsarnok
Jakab, Rácz, Földesi M. (Nagy J.)
Csata TKK: Rimdal 23/15, Walker 13/3, Williams 5, Aradi 4, Biczó 10/6. Csere: Németh L. -, Tózer Nemes 3/3, Vári 2, Hegedű 14/9, Boricic 10
BKG PRIMA Szigetszentmiklós: Thurman 15/3, Zsámár L. 2, Tenyér 9/3, Kiss L. 3/3, Sakeviciute 14. Csere: Vincze 5/3, Szeitl 3/3, Csoma -, Biszak -, Hévizi -, Kiss Szabó –
Már az első félidőben megalapozta a sikert a fővárosi gárda, amely a nagyszünetben tíz ponttal vezetett, de ezt a másodikban még megfejelte, és végül könnyedén szerezte meg a győzelmet.
Rimdal egymaga bedobott kilenc pontot a mérkőzés elején, amelyhez Aradi és Walker is hozzáadott kettőt-kettőt, míg a túloldalon Tenyér tett ötöt a közösbe (13-5). Zsámár és Thurman pontjaival faragott a különbségből a BKG, ám ezután a hazaiak ismét elhúztak, hat perc után 17-9-re vezettek, az itt megszerzett előny pedig kitartott a negyed végéig (24-18).
A második etapban egy triplával kezdett a BKG, innentől pedig sokáig három-öt pont között ingadozott a különbség, közel nyolc perc telt el a negyedből, amikor Tenyér kosarával 32-29-re módosult az állás, a hátralévő időben azonban egy 7-0-s futást produkált a Csata, amely így tíz egységgel vezetett a nagyszünetben (39-29).
A fordulás után sem lassítottak a hazaiak, akik az első hat percben egy 14-3-as rohanással megduplázták az előnyüket (53-32), az itt kialakított különbséget pedig meg tudták őrizni a játékrész végéig, amikor Boricic büntetőjére Sakeviciute felelt egy duplával, így húsz pont feletti vezetéssel várhatta az utolsó felvonást a Csata (62-41).
A negyedik negyed elején valamelyest közelebb tudott jönni a BKG, Thurman kosara után időt is kért Tursics Krisztián vezetőedző (65-47). A pályára visszatérve Tenyér tovább folytatta a felzárkózást, ekkor azonban elkapta a fonalat a Csata, amely Hegedűs triplájával húsz pont fölé növelte a differenciát, sőt, amikor egy duplát is bedobott, időt kért a BKG (73-51). A kis szünet sem segített, Walker révén újra a Csata talált be, sőt, itt sem állt meg, az utolsó percekben harminc pont fölé növelte a különbséget egy nagy futással, és végül simán nyerte meg a mérkőzést (84-51).
Hazai edző nyilatkozata
Tursics Krisztián : A győzelemben először is mindenképpen pozitívum, hogy gyakorlatilag a kettes befejezéseink lényegesengyengébbek, mint a hárompontos mutató; azért ez elég elképesztő. Számtalan szituáció volt, ahol nem tudtuk befejezni a ziccert, és ez elég aggasztó hosszú távon. Az viszont egy külön pozitívum, hogy 33 eladott labdába sikerült az ellenfelet belehajszolni, és voltak könnyű labdáink, könnyű indításaink és ziccereink. Ettől függetlenül nem vagyok teljesen elégedett. Főleg az első félidő védekezése volt nagyon gyenge: minden labda, ami pozícióba bement, az gyakorlatilag kosár volt. Úgyhogy ez közel sem lesz elég a többi mérkőzésre, így fejlődnünk kell ezekben mindenképpen. De annak külön örülök – mondom mégegyszer –, hogy az utolsó három mérkőzést sikerült megnyerni, és ez egy jó kiindulópont a jövőre nézve a Szekszárd ellen is.
Vendég edző nyilatkozata
Horváth Richárd : Először is gratulálunk a Csata csapatának a győzelemhez, maximálisan megérdemelték. Nyilvánvalóan felettünk állnak még a játék sok elemében. Azt gondolom, hogy sikerült majdnem mindenben előrelépnünk. Igazából az eladott labdákból, ahogy Petra is mondta, kell még fejlődnünk, hogy redukáljuk azoknak a számát. Igazából még ide említeném, hogy nehéz úgy játszanunk, hogy mi vagyunk az utolsó helyezett csapat, és ami miatt kicsit a játékvezetésnél is azt érezzük, hogy hátrányból indulunk. De nem úgy érzem, hogy ez személyes vagy bármi, de azért szeretném jelezni, hogy minket is vegyenek számításba, mint a többi csapatot. Még egyszer gratulálok a Csatának a győzelemhez.
Hazai játékos nyilatkozata
Rimdal Alberte Marie Mehrenst : Örülök a győzelemnek, büszke vagyok mindenkire. Sokkal jobban teljesítettünk a második félidőben, mint az elsőben. Azt hiszem, bepótoltunk néhány védekezési hibát, de büszke vagyok mindenkire. Úgy gondolom, nagyon keményen dolgoztunk, és ez meg is mutatkozott a második félidőben.
Vendég játékos nyilatkozata
Csoma Petra : Először is szeretnénk a Csatának gratulálni az első félidőben úgy gondolom, hogy egészen jól tartottuk magunkat, viszont 33 eladott labdával nem nagyon lehet sajnos meccset nyerni. Letámadás ellen játszunk igazából már hetek óta és valahogy ott mindig a harmadik negyed elején van egy mélypontunk, amin át kell lendülnünk. Sajnálom, hogy nem sikerült megnyernünk ezt a meccset.









