BKG PRIMA Akadémia vs MAFC

85-86

(16-20, 21-24, 23-17, 25-25)

PRIMA: Nshimba 7, Nagy Be. 10/6, Büki, Newman 20/9, Nagy Bo. 40/12 cs.: Edelényi, Csomós, Szeleczki, Halász 2, Galambos, Szabó, Bartos 6

Pápai kosarával kezdődött a meccs. Benji büntetőkkel egalizált, majd Buzás, Bordács és Pintér révén vendég roham történt (2-11). Bobi dobott középtávolit, Bordács büntetőt. Pintér ziccerére Bobi dobott be egy hárompontost (7-14). Bordács büntetőzött, Bobi újabb hármast dobott (10-16). Bobi is büntetőket értékesített, Polgárdy középtávolit. Polgárdy és Bobi büntető csatát vívtak s vége lett az első negyednek (16-20).

A második negyed Komma kettesével kezdődött, de Bálint révén már érkezett is a válasz.  Áki gyors kettesével két pontra zárkóztunk (20-22). Kovács villant, Bálint felelt rá (22-24). Pintér hárompontost dobott, majd Bálint ismét lecsapott (24-27). Bence közelije után Bobi dobott középtávolit, de Pintér újabb hármast dobott (26-32). Bobi középtávolit emelt be, Polgárdy ziccert. Pápai kettese után Benji dobott középtávolit, de Polgárdy hárompontost dobott (30-39). Bobi újabb középtávolit dobott, Polgárdy büntetőket. Bobi hármasával sikerült közelebb lépnünk (35-41). Bordács és Bobi is büntetőket dobtak, s 37-44 lett a félidő a MAFC-nak.

A nagyszünetet követően Jake villant kettessel, de Polgárdy hármassal felelt (39-47). Pintér és Polgárdy vezetésével a vendégek “futottak” egyet (39-53). Joel középtávolit szerzett, Polgárdy triplát (41-56). Hazai roham következett. Jake “back 2 back” hármast dobott, melyre Polgárdy büntetőkkel felelt (47-58). Bobi büntetőzött, Joel közelről villant (51-58). Lerohanás után Jake zsákolt egyet, öt pontra zárkóztunk (53-58). Jake 2+1-es kosarat is bemutatott, s két pontra zárkóztunk fel (56-58). Bobi középtávolival kiegyenlített (58-58). Misek büntetőzött, de Bobi egy ziccerrel ismét egyenlített (60-60). Katona büntetővel visszavette a vendégeknek a vezetést (60-61).

Az utolsó tíz perc következett. Misek ziccert dobott, majd Polgárdy is. Bobi szintén ziccerrel jelentkezett, majd egy középtávolival is (64-65). Jake közeli kosarával átvették a Kosok a vezetést (66-65). Joel büntetőt dobott, de Polgárdy közelivel egyenlített (67-67). Joel ziccerével ismét kettővel vezettek fiaink (69-67). Polgárdy pillanatai következtek. Két hármast dobott (69-73). Benji azonban jókor vétette észre magát egy hármassal (72-73). Bordács büntetőzött, majd Polgárdy még egy hármast beemelt (72-78). Misek és Bordács ziccert dobtak, megnőtt a különbség (72-82). Jake villant, majd Benji emelt be távoli bombát (77-82). Pintér ziccerére Jake válaszolt hármassal (80-84). Pintér értékesített egy büntetőt, Bobi pedig kettőt (82-85). Polgárdy is bedobott egy büntetőt, Bobi pedig egy hármassal beállította a végeredményt (85-86).