Egy végletekig kiélezett mérkőzésen három ponttal maradtunk alul.

MAFC vs BKG-PRIMA Akadémia

92-89

(25-22, 21-23, 27-22, 19-22)

PRIMA: Allen 31, Lakatos, Buzás 4, Nagy Be. 19/9, Nagy Bo. 19/15 cs.: Petrovics, Szeleczki 2, Halász, Ormai 4, Reizer 10, Molnár.

Bence büntetőivel kezdődött az év utolsó mérkőzése, majd Nick is betalált. Lakits és Bordács feleltek a túloldalon. Benji középtávolijára Csapai felelt közelről. Tóth hárompontost dobott, Bordács kettest (10-6). A rövid gólcsend után Lkakits dobott be egy büntetőt, Bobi pedig hármassal felelt rá. Bordács és Lakits vezetésével megléptek a hazaiak (15-9). Ekkor azonban Roli és Boti is eredményesek voltak a gyűrű alól. Misek büntetőire Nick reagált, de Misek középtávolról is pontos volt. Benji hárompontosával és Nick 2+1-es akciójával két ponttal vezettünk (19-21). Gyorsan jött a válasz Tóth büntető, Misek hármas. Bobi és Komma váltottak büntetőt, a negyed hárompontos hátránnyal zárult (25-22).

Benji büntetőivel folytatódott a meccs. Komma közelit dobott válaszképp (27-24). Polgárdy hármasára Bobi is elsüllyesztett egyet, majd Benji is (30-30). Csapai volt hatékony a gyűrű alól, de légiósunk Nick is pontosan célzott. Csapai ekkor hármast dobott, Benji pedig eggyel közelebbről, középtávolról talált be (35-34). Lakits és Tóth kosaraira Nick felelt két ziccerrel és egy középtávolival, ismét vezettünk (39-40). Bordács jól célzott a büntetővonalról, s kettőt is bedobott. Benji hárompontosával 41-43-ra módosítottuk az eredményt. Tóth kettest szerzett, Nick szintén, de a negyed Tóth hármasával ért véget (46-45).

A nagyszünet után Csapai közelijével indult a második félidő. Tóth 2+1-es akciót mutatott be. Roli a gyűrű alól talált be, majd Bobi emelt be egy hármast (51-50). Roli ismét hatékony volt a palánk alatt, de gyorsan jött a válasz, ezúttal Lakitstól (54-52). Bobi elsüllyesztett egy újabb távolit, Komma pedig egy kettest (56-55). Bence ziccert dobott, Lakits hármast. Roli támadólepattanó után egalizált (59-59). Misek és Csapai vezettek rohamot, Benji középtávolról tartotta csapatunkat. Polgárdy hárompontost emelt be, de Bobi válaszolt rá, azonban Polgárdy megint betett egy távolit (68-64). Bobi büntetőt dobott, melyre Csapai zsákolt egyet, Szele kosarat szerzett a gyűrű alól, de a negyed Csapai hármasával ért véget (73-67).

A szezon utolsó tíz perce következett. Nick kettesére Misek felelt középtávolról. Roli és Nick is hatékonyak voltak a festékből, két pontra zárkóztunk (75-73). Csapai büntetőt dobott, Bobi ziccert. Misek és Bordács pontjaival megléptek a MAFC-osok (80-75). Nick pillanatai következtek. Zsinórban hét pontot szerzett és átvettük a vezetést (80-82). Csapai ls Lakits is kosarat szereztek, Nick büntetőt dobott (84-83). Benji büntetőivel vezettünk eggyel, de Tóth szintén a vonalról egalizált (85-85). Nick ziccerből volt eredményes, Csapai zsákolással felelt rá (87-87). Boti belépés után kettőre növelte az előnyt, de Csapai nem remegett meg és bedobta mindkét büntetőjét (89-89). Az utolsó támadásból sajnos nem tudtunk kosarat szerezni, s a hazaiak maradt egy távoli dobása, ami sajnos beesett, így három ponttal kikaptunk.

A párharc eredményei után a Kosok a 2021/2022-es szezont a hatodik helyen zárták!