Bajai Bácska FKE vs BKG-PRIMA Akadémia

102 – 93

(21-22; 27-21; 28-18; 26-32)

Prima: Bán 8, Allen 24, Armaghani 20/6, Nagy Be. 2, Nagy Bo. 35/21 cs.: Meleg, Hegedűs, Szeleczki, Püspök, Reizer 2, Nagy S. 2

Az első negyedben szinte végig váltva estek a kosarak s egy igen kiegyensúlyozott, izgalmas mérkőzést láthatott a bajai közönség.

A második etapban Ármin és Bobi vezetésével már 11 pontosra is nőtt az előnyünk (21-32). Azonban ezután a hazaiak Pongó és Goldring vezetésével előbb egalizáltak (36-36), majd Ágfalvi révén fordítottak (39-36). A különbség tovább nőtt a Goldring testvérek vezetésének köszönhetően (48-40), de szerencsére a félidő vége előtt Ármin egy félpályás kosárral közelebb hozott minket (48-43).

A harmadik negyedben állva hagytak minket a bajaiak, Nick és Ármin próbálták a Kosokat versenyben tartani (62-50). A negyed 76-61-es hazai vezetéssel zárult.

A záró felvonásban váltva estek a kosarak, mindenre volt válasza a hazaiaknak (81-67). Ezután Bobi emelt be két hármast, amellyel úgy tűnt, hogy újra mérkőzésben vagyunk (81-73). A hazaiaktól Vukicevic és Goldring, míg nálunk Nick szerzett kosarakat (87-77). Bobi ismét hármast dobott, melyre Jakab válaszolt kettessel, de Bobi újra betalált, 6 pontra zárkóztunk (89-83). Nick büntetőjével és Tibi ziccerével 3 pont lett a hátrány (89-86). Ekkor azonban Vukicevic és Nagy rázták meg magukat és előbbi egy kettessel, utóbbi egy hármassal jelentkezett (94-86). A végjátékban sajnos a hazai alakulat nem remegett meg és mindenre volt válaszuk, így sajnos 9 pontos vereséget szenvedtünk (102-93).