BKG-PRIMA Akadémia vs NKA Pécs

72-56

(19-17, 18-16, 21-16, 14-7)

PRIMA: Folkers 4, Armaghani 4, Nagy Be. 10, Buzás 6, Nagy Bo. 35/18 cs.: Zsihla, Opre 2, Nagy S., Szeleczki 8, Halász, Reizer 3, Molnár.

Benji kosarával indult a találkozó, de utána a vendégeknek sikerült jobban a kezdés. Szinte állva hagytak minket, s 2-9-es hátrányba kerültünk. Azonban Bobi, Ármin és Bence jóvoltából sikerült gyorsan reagálni s 13-11-re fordítottunk. Ekkor a túloldalon Fülöp és Sedin szereztek pontokat (13-17). Ármin kettese után  Bobi előbb büntetőket, majd középtávolit szerzett. Két ponttal vezettünk tíz perc után (19-17).

A folytatás Bence pontjaival indult. Majd váltva estek a kosarak. A harmadik percben Benji gyújtotta be a rakétákat s “ziccerezett”. Zsinórban négy alkalommal ment be a gyűrű alá, ahonnan nem is hibázott (31-22). Ezt követően jött a pécsi roham, melynek révén egalizáltak is (31-31). A negyed végén Bobi süllyesztett el egy hármast, majd három büntetőt. A nem éppen jó dobóformát kifogó Kosok 37-33-as előnnyel tértek a nagyszünetre.

A harmadik felvonás elején váltva estek a kosarak. Tőlünk Reizer Roli és Bobi voltak eredményesek, míg a másik oldalon Fülöp és Sedin. A negyed közepén Bobi hármasával ismét megléptünk egy picit (48-39), de jött is a válasz, ezúttal Sedintől (48-42). Szele pillanatai következtek, három alkalommal is sikeres volt a gyűrű alatt, melyre Kocsis válaszolt trojkával (54-46). Opre Roli “bemutatkozó” pontjaival 10 pontosra növeltük az előnyt (56-46). Az utolsó pillanatban Scherer még beemelt egy hármast, melyre Bobi felelt dudaszós kettessel (58-49).

A záró játékrészben Bobi és Szele vezetésével 14 pontosra nőtt az előny (65-51). Uros hármasára Justin felelt kettessel, majd Bobi hármassal (70-54). Az mérkőzés utolsó percében Justin kettesére még Kollár felelt szintén közelivel, s így beállt a végeredmény (72-56).

Ezzel a győzelemmel megszereztük a 12. győzelmünket.

Folytatás jövő héten szombaton a MAFC otthonában.