BKG-PRIMA Akadémia vs Hübner-Nyíregyháza BS

74-72

(19-15, 25-23, 17-19, 13-15)

PRIMA: Armaghani 10, Nagy Be. 11/3, Buzás 12/3, Reizer 4, Nagy Bo. 22/6 cs.: Cooper 13, Opre, Nagy S., Szeleczki 2, Halász, Gyapjas, Szanyi.

Tóth közelijére Bobi válaszolt középtávolról. Ezután meglépett a vendég sereg (2-7), de Bobi és Ármin egy-egy találattal tartotta csapatunkat (6-7). Tóth kosarára Coop zsákolt hatalmasat, Bus kettesére Bence felelt. Bobi hármasával átvettük a vezetést (13-11). Benji és Ármin léptek elő vezérré. Benji sikeres közelijével 19-15-re vezettünk tíz perc után.

Mohácsi hármasára Coop és Benji reagáltak kosárral. Ubilla is beemelt egy távolit (23-21), majd Vaskó és Mohácsi is. Coop tartott minket partiban két kettessel (27-27). Mohácsi újabb találatára Coop zsákolt egy óriásit faulttal együtt (30-29). Bobi szerzett hat pontot, közte Ubilla büntetőket (36-31). Ubilla vezetésével átvették a vezetést (36-38), de Bobi büntetőkkel egalizált. A negyed végén Benji volt eredményes, majd Szele mutatott be gyönyörű center technikát. A félidőt Bobi középtávolija és hatpontos vezetés zárta (44-38).

A fordulást követően Bus, Kiss és Tóth révén gyorsan egyenlítettek a vendégek. Tóth hármasával át is vették a vezetést (44-47). Ármin villant ebben a kritikus időszakban, majd Bobi távolról (49-47). Őt követte Bence egy közelivel, Coop távolabbról (53-47). Mohácsi triplájára Benji is elsüllyesztett egyet. A negyed végén a nyíregyi rohamot Bence verte vissza sikeres büntetőkkel, illetve Ármin egy kettessel, hét ponttal lógtunk meg (61-54). Sajnos a negyed azonban Mohácsi hármasával ért véget (61-57).

Bence triplával indult az utolsó játékrész. Bence újra pontot szerzett közelről, de jött a vendég sereg rohama. Mokánszki, Bazsó, Tóth és Kiss is betaláltak (66-66). A negyed közepén Reizer Roli villant kétszer is meglehetősen kiélezett pillanatokban (70-66). Kiss dobott büntetőt, majd Bus közelit. Tóth nem remegett meg és két büntetőt dobott be (70-71). Ármin dobott nagy kosarat (72-71). Mohácsi egy büntetőt dobott be a válasz támadásban (72-72). Csapatunk kapitánya dobott közelről pontot, újra vezettünk (74-72). Az utolsó pillanatok következtek. Kiss hibázott közelről, Bobi hagyott ki egy tiszta távolit. Az ellen támadásban Tóth is kihagyott egy hármast. Újra mi támadtunk, de megint kicsorgott Bobi, ezúttal közeli kísérlete. Az utolsó támadás következett (Nyíregyházánál a labda). Egy középső akciót követően Tóth maradt üresen a hárompontos vonalon, de a dobás kimaradt. Kettővel megnyertük a találkozót s kiegyenlítettük a párharcot!

Külön öröm, hogy ilyen nagyszámú és lelkes szurkolótábor előtt tudtunk diadalt aratni! Köszönjük Nektek a szurkolást!

Folytatás szombaton Nyíregyházán 18:00-kor!