NKA Pécs vs BKG-PRIMA Akadémia

83-84

(18-26, 18-16, 24-21, 23-21)

PRIMA: Zsihla 4, Allen 10, Buzás 18/3, Nagy Be. 9/9, Nagy Bo. 23/18 cs.: Lakatos 5, Bögöti, Szeleczki 4, Halász 5/3, Ikker, Reizer 6, Molnár.

Nick találatával indult a mérkőzés. Majd a kisebb gólcsendet Bence törte meg egy 2+1-es akcióval. Dordevic felelt, majd Bíró. Bence hármast dobott, de hamar egalizáltak a hazaiak (8-8). Zsombi indította a Batyis rohamot, ahol Bence remeket, zsinórban hat pontot szerzett (8-16). Kollár hármasára Peti felet kettessel, de Dordevic is távolról volt sikeres. A padról beálló Áki is elsüllyesztett egy hármast, majd kapitányunk, Bobi is. Sikerült ellépnünk (14-24). Lados és Dordevic tartották a csapatukat. Roli büntetőivel és nyolcpontos előnnyel zártuk az első tíz percet.

A kis szünet után Bíró villogott, hét pontja közben Bobi emelt be egy triplát (25-29). Nick büntetőjére ismét Bíró felelt trojkával, de szerencsére Bobi is dobott egyet (28-33). A negyed közepén Váits és Rátvay találatával átvették a vezetést a pécsiek (34-33). Bence, Bobi és Szele szereztek gyorsan egy-egy közelit, melyre Lasos válaszolt. A negyedet Bobi és Szele büntetőivel zártuk, valamint hatpontos vezetéssel (36-42).

A fordulás után Bence dobott kettest, Bobi hármast. Váits és Lados voltak eredményesek. Benji pontos dobásával újra tízzel “mentünk” (40-50). Pécsi roham következett, Benke és Váits révén, de Benji ekkor ismét bevert egy hárompontost (45-53). A légiósok váltottak kosarat, majd Zsombi dobott középtávolit (47-57). Ismét hazai felzárkózási kísérlet következett. Egészen négy pontig sikerült (55-59), amikor Bobi dobott be egy büntetőt, de a lendület nem tört meg. Rátvay találataival közte egy pont volt (59-60). Benji dobott egy nagyon fontos hármast. A negyed végére sikerült megtartani egy szösszenetnyi előnyt (60-63).

Az utolsó játékrész következett. Roli villant, majd Bobi hármast dobott (60-68). Hármas párbaj kezdődött. Váits válaszolt Bobinak, majd Bobi vissza, erre Bíró is és Meszlényi is (69-71). Áki szerzett két pontot, Dordevic pedig büntetőzöt, majd közelről is betalált (73-73). Nick dobott dudaszós hármast, de a túl oldalon 2+1-es akciót mutatott be Kocsis (76-76). Roli ismét kettest szerzett, de Bíró hármast dobott, átvették a vezetést (79-78). Roli sportszerűtlen hibát vétett, de Lados szerencsére csak egyet dobott be. Peti dobott egy gyönyörű 2+1-es kosarat. Ismét vezettünk (80-81). Meszlényi maradt üresen a hármason, nem hibázott (83-81). Bobi jutott büntetőhöz, de a keze ezúttal megremegett és csak egyet dobott be (83-82). Sikerült kivédeni a támadást, s a kontrából Bence dobott gyors ziccert (83-84). Az utolsó labda a hazaiak kezében volt, de szerencsére nem tudtak vele élni, így egy izgalmas mérkőzésről értékes győzelemmel távoztunk!