Vasas Akadémia vs BKG-PRIMA Akadémia

74-63

(17-13, 11-16, 22-19, 24-15)

PRIMA: Zsihla, Allen 8, Buzás 15/3, Nagy Be. 3/3, Nagy Bo. 22/12 cs.: Lakatos 4, Szeleczki, Halász 9/3, Reizer 2, Molnár.

A hazaiak jobban kezdték a mérkőzést, s már 8-0-ra el is léptek, amikor a Kosok első és második sikeres találata Bence révén megérkezett. Kerkai kettesére Bobi válaszolt egy hármassal, majd egy kettessel. Sikerült felzárkózni (10-9). Radics szerzett négy pontot, míg Bence kettőt. Farkas növelte a vasas előnyt egy hármassal (17-11). A negyed utolsó kosara Áki nevéhez fűződik (17-13).

A második negyedben egy picit jobban magára találtak a mieink. Roli szerzett kosarat, Farkas hármast. Áki kettesére a vasasos Ákos (Kerkai) is betalált. Peti is kosárra vétette észre magát, rögtön kettővel, ismét egy pontra zárkóztunk (22-21). Bagó villant a hazai oldalon. Bence két jó büntetője után Nick közelijével egalizáltunk (25-25). Boros büntetőt dobott be, Kelenföldi közelit. Bence ismét büntetőzött, majd a negyed utolsó perceiben Bobi középtávolijával átvettük a vezetést (28-29).

A nagyszünet után Moravcsik dobott hármast, erre Bence kettest. Bobi is elsüllyesztett egy távolit, melyre Moravcsik válaszolt szintén távolról (34-34). Bagó és Kerkai révén megléptek a hazaiak. Nick zsákolásával próbáltunk feljönni (40-36). A két Ákos ismét összecsapott, mindketten egy hármast dobtak a másik gyűrűjébe (43-39). Áki büntetőt dobott, Radics ziccert. Moravcsik büntetőből talált be, Bobi betörésből közelről (46-42). Bobi és Bagó büntetőztek hatékonyan. Áki szintén a vonalról dobott be egyet, melyre Andrássy válaszolt a gyűrű alól. A negyed végén Benji dobott be egy dudaszós hárompontos, amellyel 50-48-ra zárkóztunk.

Az utolsó tíz percben hazai roham indult. Farkas, Andrássy és Radics is pontot szereztek. Ekkor Bobi dobott be egy hármast (57-51). Bagó szerzett négy pontot a hazaiaknak. A nagyobb gólcsendet Nick törte meg batyis részről két büntetővel (61-53). Moravcsik újabb hármast dobott, Kelenföldi pedig közelit. Bence talált be a hárompontos vonal mögül (66-56). Radics kettesére, Bobi dobott hármast válaszképp. Nick kettesével tapadtunk volna, de Barócsi is eredményes volt a gyűrű alatt (71-61). Bobi középtávolit szerzett, de az utolsó szó jogán Farkas még beemelt egy hármast, s ezzel beállt a végeredmény (74-63).