Budapesti Honvéd SE vs BKG-PRIMA Akadémia

66-63

(14-14, 16-10, 16-16, 20-23)

PRIMA: Zsihla 1, Allen 12, Nagy Be. 6/3, Reizer 10, Nagy Bo. 27/15 cs.: Lakatos, Buzás, Szeleczki 4, Halász 3, Bögöti, Petrovics.

Takács kettesére Nick és Roli válaszoltak. Markovic egalizált, majd Takács dobott hármast. Benji szintén beemelt egyet (7-7). Markovic és Roli váltottak kosarat, de előbbi emelte a tétet egy távolival (12-9). Benji dobott be egy büntetőt, Mijovic pedig középtávolit. Bobi is büntetőzött, a negyed Szele kettesével és 14-14-el ért véget.

A második negyed Kovács hármasával indult. Áki büntetőből szerzett pontot. Nick középtávolról egalizált (17-17). Tanoh betörésből szerzett kosarat, Zsombi büntetőt dobott. Áki révén átvettük a vezetést egy pillanatra (19-20), de Takács beemelt egy hárompontost (22-20), őt követte Markovic is. Völgyi kosaraival elléptek a hazaiak (30-20), de Roli tartotta a csapatunkat, s kétszer is betalált (30-24).

A nagyszünet után Nick kettesével folytatódott a “playoff hangulatú” mérkőzés. Légiósunk ismét betalált, de Mijovic hármast dobott (33-28). Erre Takács is elsüllyesztett egyet. Tanoh kettesére Nick felelt értékes pontokkal (38-30). Markovic is távolról talált be (41-30), ismét megléptek a hazaiak. Ekkor Bobi rázta meg magát, s szerzett egy hárompontost, majd egy középtávolit (41-35). Szele kettesével négy pontra zárkóztak a Kosok (41-37). Mijovic újabb távolit dobott. Simon pedig közelről talált be (46-37). A negyed Bobi hármasával és hatpontos hátránnyal ért véget (46-40).

Az utolsó tíz perc következett. Bobi triplával kezdtünk. Mijovic büntetőt dobott (47-43). Bobi büntetőzött. Tanoh a gyűrű alól szerzett kosarat, míg Bobi középtávolról (49-47). Bobi ismét betalált, kiegyenlítettünk (49-49). Benji passzát Roli váltotta két pontra, s ezzel átvettük a vezetést (49-51). Tanoh szerzett büntetőt, de Bobi egy távolival felelt, melyre Takács pedig egy közelivel (52-54). Nick és Bobi is ziccert dobtak, megléptünk (52-58). Mijovic dobott középtávolit, Markovic büntetőt (55-58). Simon értékesített két büntetőt (57-58). Markovic révén visszavették a hazaiak a vezetést (59-58). Benji is pontos volt a vonalról (59-60). Mijovic talált be közelről (61-60). Völgyi váltott kosárra két büntetőt, Mijovic pedig egy hármast. Bobi még beemelt egy távolit, de sajnos már nem tudtunk közelebb kerülni. Végül hárompontos vereséget szenvedtünk (66-63).