BKG-PRIMA Akadémia vs Pénzügyőr SE

94-52

(17-17, 23-19, 21-9, 33-7)

PRIMA: Galambos 2, Nagy Be. 26/15, Nagy Bo. 9/3, Plézer 25/15, Lilaj 8 cs.: Petrovics 2, Karakó 4, Sándor 2, Szeleczki 4, Halász 12

Ezzel a magabiztos győzelemmel fiaink kivívták az “Elite Eight”-et, azaz a legjobb nyolc között vannak. Rajtunk kívül továbbjutott a PVSK, MAFC, Vasas, Jászberény, Fót, Nagykőrös, Győr. Hamarosan sorsolnak, s megtudjuk ki ellen folytatódik a küzdelem.

BKG-PRIMA Akadémia vs Óbudai Kaszások

93-83

(30-20, 23-25, 24-14, 16-24)

PRIMA: Galambos 19, Nagy Be. 4, Nagy Bo. 28/6, Plézer 14/6, Lilaj 20 cs.: Petrovics 2, Karakó, Sándor, Szeleczki 2, Halász 4

Árpi kettesével vette kezdetét a mérkőzés, Armaghani felelt rá. Czura és Bobi váltottak kosarat, majd Gabi is bemutatkozott egy hármassal. A centerek is csatáztak, Frenki közelije után Láncos is betalált. A folytatás azonban Frenkié volt, előbb ziccert dobott, majd Benji passzát zsákolta be (13-6). Gabi közelije után Tichov emelt be egy hárompontost. Gabi ismét kettest mutatott be, erre Czura válaszolt. Bobi és Árpi büntetőivel tízpontosra nőtt az előny (21-11). Tichov büntetőjére Áki kontrázott rá egy ziccerrel, de Bartosnak is volt egy kosár a tarsolyában (23-14). Boros mutatott be 2+1-es akciót, amelyre Bobi felelt egy középtávolival, majd Frenki is szintén onnan (27-20). Árpi büntetőjét követően a negyedet Áki zárta egy kosárral, s tízpontos vezetéssel (30-20).

A második tíz perc kezdődött. Boros és Frenki dobtak egy-egy kosarat. Bartos ismét villant, de Árpi pontos volt a büntetőről (34-24). Czura és Gabi büntető párbajt vívtak, mindketten sikerrel. A negyed közepe felé Bobi közelit szerzett, Armaghani büntetőt dobott, majd egy kettest is (38-29). Bobi emelt be egy távoli hárompontost, de Láncos révén jött a válasz. Gabi kettessel próbálkozott, Armaghani reagált rá (43-34). A remek délutánt kifogó Árpi ismét ziccert szerzett, míg Láncos egy büntetőt. A padról beálló Petró szinte azonnal pontra is váltotta a bizalmat (47-35). A félidő zárása a vendégeknek sikerült jobban. Armaghani és Ormai kosarai után Benji büntetőzött (49-39). Boros hárompontost emelt be, Bobi egy ziccert. Farkas 2+1-es kosarat dobott, míg Szele közelről volt eredményes. A félidő nyolcpontos előnnyel zárult (53-45).

A fordulást követően Bodnár ziccerrel jelentkezett, erre Frenki felelt. Boros hárompontosa után Czura szerzett kosarat, három pontra zárkóztak a Kaszások (55-52). Rövid gólcsend következett, melyet Frenki büntetői szakítottak meg, majd Bobi “vert be” egy hármast és egy középtávolit (62-54). Armaghani sikeres büntetőjére Bobi újabb középtávolit dobott. Árpi ziccere után újra 10 pont fölött volt a különbség (66-55). A hazai roham folytatódott, Frenki a gyűrű alól talált be, Benji középtávolról, Gabi távolról, Árpi a büntető vonalról, “volt benne minden” (74-55). Láncos büntetőire Árpi felelt ziccerrel. A negyed végén Ormai volt eredményes, de Árpinak erre is volt válasza a büntetővonalról (77-59).

Az utolsó felvonás következett. Czura értékesítette a technikai hiba után járó büntetőt. Tichov és Ormai szereztek egy-egy kosarat. Árpi tartotta a különbséget. A vendégek azonban nem adták könnyen a bőrüket. Ormai kettese után Tichov is villant (79-68). Czura hármast emelt be, Bobi ziccert. Tichov is távolról volt pontos (81-74). Frenki közelije után Tichov a vonalról próbálkozott. Bobi középtávolijával ismét tíz volt az előny (85-75). Frenki dobott könnyű kosarat, de Armaghani 2+1-es kosárral vétette észre magát (87-78). Bobi és Árpi dobtak egy-egy ziccert, míg Czura újabb hármast (91-81). Armaghani közelije után Bobi is onnan volt eredményes, s ezzel be is állt a végeredmény (93-83).