BKG-PRIMA Akadémia vs Jászberényi KSE

89-95

(20-21, 37-27, 14-21, 18-26)

PRIMA: Galambos 11, Nagy Be. 12/9, Nagy Bo. 23/9, Plézer 13/6, Lilaj 14 cs.: Petrovics, Spiriev, Karakó, Szeleczki 6, Halász, Nagy S. 10/9

Árpi kosarával indult a találkozó. Az első negyed közepéig szinte fej-fej mellett haladtak a csapatok. A negyed derekán a Kosoknak sikerült ellépnie Gabi kettesével (16-11), de jött is a jászberényi válasz (16-18). Az kezdő tíz perc után a vendégek vezettek egy ponttal (20-21).

A második etap eleje ismét vegyes játékot hozott (29-29). Ezt követően Simi és Frenki révén újra megléptek fiaink (37-32). A vendégek felzárkózása után (39-37) újabb “Kos-roham” következett Simi, Árpi és Szele vezetésével (46-39). Ismerős “zene” jött, JKSE ellencsapás (46-44), majd Bobi és Benji eltalálták a gyűrűt távolról, sikerült “elhúzni”. A csattanó pedig Szele utolsó másodperces kosara volt (57-48).

A nagyszünet után folytatódott a hazai roham (65-51), de sajnos utána a jászberényiek új erőre kaptak, s megkezdték a felzárkózást (69-69). A negyed utolsó találata Gabi nevéhez fűződik egy támadólepattanó visszatétele során (71-69).

A záró felvonás következett. Váltva estek a kosarak, s a vezetés is váltakozott. A negyed derekán a JKSE-nek fordult jobban a kocka (77-82). Benji büntetőivel felzárkóztunk (80-82). Újabb vendég roham következett, amire sajnos már nem érkezett hazai válasz (84-95). A végén még sikerült egy kicsit kozmetikázni az eredményen, de ezúttal vereség lett a meccs vége (89-95).

A rájátszást a hetedik helyről kezdjük és a Pécsi VSK-Veolia lesz az ellenfél. Azonban a rájátszás előtt még “jelenése” van a Kosoknak a Hepp Kupa Final Four-on április 8-9-én. Elődöntős ellenfelünk, csak úgy, mint a playoff-ban a PVSK lesz.