BKG PRIMA Akadémia vs PHOENIX-MT Fót

79-70

(17-19, 21-18, 23-17, 18-16)

PRIMA: Nshimba 4, Nagy Be. 11/3, Halász 4, Büki 8/6, Nagy Bo. 35/12 cs.: Edelényi 2, Csomós 3/3, Kanyó, Béres, Szeleczki 4, Szabó, Bartos 8

Markovic kosarával kezdődött a találkozó, ám Áki szinte azonnal válaszolt is. Joel közelről villant. Kinney büntetője után Juhos is észrevétette magát. Bálint büntetőt dobott, majd Bobi 3+1-es kosarat szerzett (9-5). Kinney egalizált, s Richter révén újra vezettek a vendégek. Lóri ekkor egy hármast süllyesztett el a gyűrűben. Szabó és Kinney vezetésével megléptek a fótiak (12-16). Benji büntetőzött, de Kinneynek volt válasza. Lóri újabb triplát emelt be a gyűrűbe, de Juhos büntetőjével beállt a negyed végeredménye (17-19).

A második felvonás a fóti Bálint akcióival indult (17-24). Bálint, Bobi és Joel révén azonban hamar vissza is jöttünk a meccsbe (23-24). Sőt, Benji távoli találatával már vezettünk is (26-24). Juhos egyenlített ki középtávolról. Kékesi kétszer is villant, Lóri próbált rákontrázni (28-30). Markovic és Csík találatára Bobi felelt büntetőkkel (30-34). A negyed zárása a Nagy-tesóké volt. Előbb Bobi, majd Benji dobott be egy hárompontost, s ezzel át is vették a Batyisok a vezetést (36-34). Richter szintén hármast dobott, de Bobi büntetőivel egy ponttal vezettünk a félidőre (38-37).

A nagyszünetet követően Áki kosarával folytatódott a meccs. Bobi középtávolról volt sikeres (42-37). Tichov hármast dobott, majd még egyet (42-43). Kinney pillanatai következtek (42-48). Bobi és Bálint váltottak találatot, majd Szele csatlakozott be egy kettessel (46-50). Csomi jókor értékesített egy hármast (49-50). Fiatal játékosunk, Márk révén ismét átvették a Kosok a vezetést (51-50). Szele támadólepattanó után ziccert dobott, majd Benji hárompontost emelt be, hat ponttal megléptek a Kosok (56-50). Markovic villant, de Bobinak volt rá válasza. Szabó két büntetője után a negyed csattanója Bobi dudaszós hármasa volt, mellyel 61-54-re vezettek fiaink.

Az utolsó tíz perc következett. Bobi ziccerével indult. Juhos és Bobi kosarat váltottak, majd Bálint révén 11 pontosra növeltük az előnyt (67-56). Tichov ziccert szerzett, Bobi középtávolival kontrázott. Ezt követően Markovic dobott középtávolit amire Bálint felelt közelivel (71-60). Markovic büntetőkből szerzett pontokat, de Bobi sem remegett meg  (73-64). Kinney középtávolit dobott, majd egy kisebb gólcsend után Juhos értékesített büntetőt (73-67). Bálint kettese után Richter hármasával még közelebb zárkóztak a vendégek (75-70). A végeredmény azonban Bobi négy büntetője után állt be (79-70). Ezzel a Kosok megszerezték a szezon első győzelmét!