A második és harmadik negyed jó játékának köszönhetően arattak győzelmet a Kosok.

BKG PRIMA Akadémia vs Jászberényi KSE 97-93

(22-30, 29-19, 26-12, 20-32)

PRIMA: Nshimba 6, Nagy Be. 15/12, Büki 3/3, Newman 17/6, Nagy Bo. 42/21 cs.: Edelényi, Csomós 7/3, Kanyó, Szeleczki 3, Szabó, Bartos 4

Dunai és Rátvay révén jól kezdtek a vendégek (0-5). Joel két büntetővel indította meg a Kosokat a pontszerzés útján. A Jake vezette rohammal kiegyenlítettünk (7-7), de Rátvaytól érkezett a válasz. Bobi és Kucsora vívtak minicsatát (11-11), majd Dunai ismét hármast dobott. Szele is villant a gyűrű közeléből, majd Rátvay parádézott, Dunai újra kettessel vétette észre magát (13-20). Bobi hárompontost süllyesztett el, Meleg 2+1-es kosarat dobott. Oroszi hármasával 10 pontosra nőtt a hátrány (16-26). Lóri triplát süllyesztett el, Mester közelit. Bobi szintén hármast dobott, Santiago pedig ziccert (22-30).

A második felvonás Szele büntetőjével indult. Oroszi azonnal hármassal felelt rá. Bobi ziccert szerzett, Santiago hárompontost (25-36). Kezdetét vette a hazai roham. Benji három büntetője után Bobi dobott triplát, de erre Mester felelt eggyel(31-39). A rövidebb gólcsendet Bobi törte meg egy újabb hárompontossal, majd testvére Benji is “bevert” egyet, kiegyenlítettünk (39-39). Dunai hármassal kontrázott rá, de ekkor Jake is elsüllyesztett egyet. Meleg kettesére Bobi büntetőkkel felelt (44-44). Joel közelit dobott, de Oroszi ismét távolról csapott le (46-47). Dunai büntetőzött, Benji hármassal egalizált (49-49). A félidő csattanója Bobié volt, labdaszerzés után dudaszós ziccert dobott, s a nagyszünetre átvettük a vezetést.

Kosárszünettel kezdődött a harmadik negyed. Bobi indította meg a Kosokat egy ziccerrel, majd értékesített technikai után büntetőt, ezután Benji emelt be egy távolit (57-49). Bobi ismét dobott egy triplát, amire Dunai felelt. Benji ismét hármast szerzett, Rátvay közelivel reagált rá (63-54). Joel közelije után újra “csend” volt a pontgyártásban. Dunai középtávolival villant, Rátvay büntetővel. Bobi révén érkezett a hármasról a válasz (68-57). Jake kettest dobott, Bobi pedig megint egy hármast és büntetőket, megléptek a Kosok (75-57). Meleg büntetőzött, Jake ziccerezett. A negyed egy újabb Meleg büntetővel zárult (77-61).

Az utolsó negyed vette kezdetét. Csomi ziccerrel jelentkezett. Kucsora szintén közelről talált be, de Csominak volt rá válasza. Kucsora középtávolit dobott, Csomi pedig triplát, ezzel ő nyerte a “mini párharcot” (84-65). Jake újabb triplát dobott, 22 pontra nőtt az előny. Dékány ziccert dobott, Bobi szintén. Meleg hárompontost emelt be, mellyel egy utolsó vendég roham vette kezdetét. Dékány és Meleg dobtak egy-egy ziccert. Jake szintén a gyűrű alól volt pontos. Meleg újabb hármast mutatott be, mellyel közeledtek a JKSE-sek (91-77). Dékány és Bálint váltottak kosarat. Mester és Oroszi villantak, 10 ponton belülre értek a jászberényiek (93-83). Meleg és Mester ismét villantak (93-88). Bobi büntetőzött, Oroszi triplát dobott (95-91). Bobi biztos kézzel értékesített újabb két büntetőt (97-91). A végeredményt Meleg állította be egy ziccerrel (97-93).