TF-BP vs BKG PRIMA Akadémia

73-89

(20-23, 16-25, 20-26, 17-15)

PRIMA: Nshimba 4, Nagy Be. 13/9, Büki 22/18, Newman 6, Nagy Bo. 30/12 cs.: Csomós 5/3, Borbély, Szeleczki 4, Halász 2, Galambos 1, Szabó, Bartos 2

Joel középtávolijával kezdődött a mérkőzés, majd Benji emelt be egy hárompontost. Lóri folytatta a sort egy hármassal, remekül kezdtek a Kosok. Kelenföldi és Szántó révén érkeztek meg az első hazai pontok (6-8). Lóri és Anda váltottak ziccert. Dancsecs emelt be egy hármast, s vették át a hazaiak a vezetést (11-10). Jake büntetőzött, majd Anda dobott két kosarat (15-12). Lóri újabb távolit süllyesztett el a gyűrűben (15-15). Dancsecs és Jake kosara után Bobi is beemelt egy hárompontost (17-20). Lóri parádés estét fogott ki, s ismét távoli bombát eresztett (17-23). A negyed utolsó kosarát azonban Dancsecs dobta (20-23).

A második tíz perc következett. Bobi középtávolija után Anda villant. Szántó ziccert dobott, Bálint szintén közeli kísérletet váltott két pontra. Bobi hárompontost dobott, majd egy ziccert is, sikerült ellépni (24-32). Árpi büntetőt értékesített, majd ismét Bobi villant (24-38). Lóri ziccerével már 16 pontosra nőtt az előny (24-40). Szántó büntetőzött, majd rövidebb “gólcsend” következett, melyet Áki tört meg egy közelivel (26-42). Hazai roham vette kezdetét, Szántó, Dancsecs és Kelenföldi révén (32-42). A Nagy-testvérek középtávolról voltak eredményesek (32-46). Dancsecs és Bobi ziccereztek, Szanyi középtávolit dobott (36-48).

A félidő után Karosi és Szanyi találtak be (40-48). Benji süllyesztett el nagyon fontos hármast, melyre Kelenföldi ziccerrel felelt (42-51). Dancsecs is távolit dobott, melyre időkérés után Joel felelt egy ziccerrel (45-53). Dancsecs és Szanyi pontjai után négy pontra zárkóztak a hazaiak (49-53). Kelenföldi büntetője után Lóri vert be egy távolit. Láthatón kedvet kapott, s beemelt még egyet, ráadásul Szele is ziccerrel jelentkezett, majd Bobi is egy triplával. Ismét sikerült növelni az előnyt (50-64). Lórinak “nem volt fék a kocsiban” s újabb triplát dobott (50-67). Dancsecs középtávolija után Bobi dobott ziccert, majd Benji is egyet (52-71). Szanyi büntetőzött, Szele ziccerezett. Dancsecs közelije után Bobi dobott egy büntetőt (56-74).

Az utolsó negyed vette kezdetét. Dancsecs büntetőzött, Benji triplát dobott. Anda a vonalról volt pontos, Bobi középtávolról (60-79). Karosi és Anda büntetőket értékesítettek, Csomi remek belépés után dobott nehéz ziccert. Anda és Kelenföldi belülről dobtak kosarat, Bobi 2+1-es akciót mutatott be válaszképp (68-84). Csomi is bejelentkezett egy távolival, majd Jake ziccerével 20 pont fölé nőtt az előny (68-89). Dancsecs 2+1-es kosarat dobott. A végeredményt Farkas állította be egy középtávolival (73-89).